تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) گفت: دهه کرامت خط مستقیمی برای نظامی اسلامی است که بخش‌های مختلف نظام در این دهه شاد بودن با شادی اهل بیت(ع) را تجربه می‌کنند به همین علت نباید اجازه دهیم که مباحث سیاسی سبب تضعیف این دهه شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) در دیدار با اعضای شورای هماهنگی دهه کرامت که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) انجام شد، بر ترویج شادی مورد نظر اهل بیت(ع) در جامعه اسلامی تاکید کرد و افزود: همانطور که در حزن و اندوه اهل بیت(ع) برای برگزاری مراسمات عزاداری تلاش می‌کنیم در شادی آنها نیز باید نسبت به برگزاری مراسمات جشن اهتمام جدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه گزارشات بسیاری در مورد برنامه‌های دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در دهه کرامت دریافت شده است، تصریح کرد:‌ دهه کرامت در حال توسعه است و این دستاورد نشان می‌دهد که امت اسلام به عنوان برترین امت و پیروان ادیان الهی با ولایت اهل بیت(ع) گره خورده و پیام امام رضا(ع) را دریافت کرده است.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: سفرنامه ویژه امام رضا(ع) با محوریت محتوای اسلامی و معنوی این سفر باید تدوین شود تا بر اساس خواسته‌های رهبر انقلاب اسلامی بتوانیم از محتویات سفر امام هشتم(ع) در راستای ترویج و تبیین سبک زندگی اسلامی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه بدون بیرون کردن آفت‌های فکری نمی‌توانیم از محتویات دینی استفاده کنیم، عنوان کرد: در حدیث سلسله‌الذهب در مرحله نخست امام رضا(ع) شرکای خداوند متعال را نفی و بعد از آن یگانی خداوند متعال را مطرح می‌کنند؛ ایرانی که پاسدار ارزش‌های دینی بودند این حدیث را در ورودی منازل خود نصب کردند.

آیت‌الله سید محمد سعیدی از حدیث سلسله‌الذهب به عنوان یک پیام کوتاه عبرت‌انگیز نام برد و ادامه داد: باید از آموزه‌های این حدیث در سطح فراملی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه مباحث معرفتی و سیاسی به عنوان موضوع‌های اصلی اسلامی مطرح است، اظهار کرد: توجه به این اصول لازم است اما دهه کرامت نباید جناحی و سیاسی شود چرا که مردم باید به دور از تنش‌های سیاسی شاد باشند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه مباحث سیاسی و جناحی برنامه‌های دهه کرامت را مورد تاثیر قرار می‌دهد، گفت: دهه کرامت خط مستقیمی برای نظامی اسلامی است که بخش‌های مختلف نظام در این دهه شاد بودن با شادی اهل بیت(ع) را تجربه می‌کنند به همین علت نباید اجازه دهیم که مباحث سیاسی سبب تضعیف این دهه شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج