رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از اجرای شدن نخستین مرحله ادغام اتحادیه‌های صنفی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در گفتگو با خبرنگاران از اجرای نخستین مرحله ادغام اتحادیه‌های صنفی در استان قم خبر داد و اظهار داشت: 4 اتحادیه کشباف، پیراهن تریکو، خیاطان و خشکشویی با هم ادغام و اتحادیه صنف خیاطان و تولیدکنندگان پوشاک با هزار عضو تشکیل شد.

وی گفت: ادغام اتحادیه‌های صنفی با هدف چابک‌سازی و اجرای مصوبه هیئت عالی نظارت مبنی بر ادغام اتحادیه‌های صنفی که دارای فعالیت مشترک، تعداد اعضای کم و بنیه مالی ضعیف هستند در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

احمد ذاکری با بیان اینکه تعداد اعضای اتحادیه جدید بیش از یک هزار نفر می باشد افزود: هیئت مدیره 7 نفر بر عملکرد اعضای اتحادیه تشکیل شده نظارت می‌کنند و روند بررسی ادغام اتحادیه‌هایی با وضع مشابه با هدف چابک‌سازی ادامه خواهد داشت.

وی با مثبت ارزیابی کردن روند ادغام اتحادیه‌ها تشریح کرد: در استان قم 63 اتحادیه صنفی و بالغ بر 30 هزار واحد صنفی فعالیت می کنند که با اجرای نخستین طرح ادغام اتحادیه ها در حال حاضر 60 اتحادیه فعال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به آمار صدور و تمدید پروانه کسب در این استان متذکر شد: در سال جاری در مجموع 810 مورد صدور و تمدید پروانه کسب در استان انجام شده که این پروانه‌ها مربوط به واحدهای خدماتی فنی، تولیدی و توزیعی بوده است.

وی بازرسی از اتحادیه‌ها را مورد توجه قرار داد و مطرح کرد: جلسات بررسی مشکلات اتحادیه‌ها با حضور اعضای هیئت مدیره اتحادیه‌ها هر 15 روز یک بار برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج