فرمانده انتظامی استان قم از کشف بیش از یک تن مواد مخدر در سه ماهه نخست سال جاری توسط پلیس قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، فرمانده انتظامی استان قم در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به کشفیات مواد مخدر استان استان قم طی سه ماهه ابتدای سال جاری، اظهارداشت: در مدت مذکور با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط پلیس، بیش از یک تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه 90درصد مواد مخدر در محورهای مواصلاتی کشف شده است، افزود: قم در شاهراه مواصلاتی کشور قرار دارد و  پلیس نیز بر کشف مواد مخدر از سرشاخه ها و قاچاقچیان  به این عرصه نگاهی درون استانی نیز داشته و  به همین دلیل امسال تاکنون 51 مرحله پاکسازی محلات، مکان های حضور معتادان را در شهر داشته ایم.

سردار کاظم مجتبایی گفت: در سال 96 از قاچاقچیان موادمخدر 56 دستگاه خودرو کشف و ضبط و در مجموع چهار هزار و 200 نفر معتاد متجاهر، خرده فروش مواد مخدر و سرشاخه های قاچاق مواد مخدر دستگیر و تحویل مقامات قضائی و یا به کمپ ترک اعتیاد منتقل شده اند.

وی افزود: آن چه که برای ما مهم است، مبارزه با مواد مخدر در 3 بخش اصلی مقابله، درمان و پیشگیری است که باید به صورت متوازن پیش رفته تا به نتیجه برسیم.

سردار مجتبایی با بیان اینکه سهم معتادان مواد مخدر متاسفانه در سایر جرایم نیز دیده می شود، تصریح کرد: در بررسی های صورت گرفته توسط پلیس، معتادان حدود 68 درصد جرایم مانند سرقت و شرارت  سهم داشته اند و  این یک تهدید است.

وی با بیان اینکه پلیس و دستگاه ها و نهادهای مرتبط باید مراقبت بیشتری داشته و به صورت جدی تری برای برخورد با مواد مخدر پیش بروند، تصریح کرد: کسب این موفقیت ها مرهون هماهنگی بسیار خوبی است که در استان وجود دارد،  بنابراین از دستگاه قضائی و همچنین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که به خوبی همکاران پلیس را پشتیبانی می کنند قدردانی می کنم.

فرمانده انتظامی استان قم در ادامه از نقش رسانه و دستگاه ها در راستای آموزش و آگاه سازی مردم در جهت پیشگیری از جرایم قدردانی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج