امام جمعه قم گفت: دستگاه های امنیتی هم طبق دستورات قرآن و روایات و هم بر اساس ضرورت های تعیین شده در نظام اسلامی، تشکیل و مشغول به انجام ماموریت می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در دیدار جمعی از اعضای سازمان حفاظت اطلاعات سپاه گفت: بنابر تصریح آیات قرآن کریم مومنین حافظان حدود الهی هستند و دستگاه های امنیتی و حفاظتی نیز به عنوان حافظان حدود الهی در نظام جمهوری اسلامی شناخته و تعریف می شوند.

وی افزود: دستگاه های امنیتی هم طبق دستورات قرآن و روایات و هم بر اساس ضرورت های تعیین شده در نظام اسلامی، تشکیل و مشغول به انجام ماموریت می شوند.

آیت الله سید محمد سعیدی خاطر نشان کرد: با توجه به وظایفی که دستگاه های امنیتی دارند، برخورد با متخلفان و هنجار شکنان الزاماتی دارد که باید شخصی که این شغل را انتخاب کرده به آن ها مقید باشد.

وی اظهار داشت: التزام به محدودیت های شغلی و قبول ملزمات آن با جان و قلب و کنار آمدن با مشکلات و سختی های این شغل از جمله مسائلی که باید دقت کافی و توجه جدی شود چرا که عدم قبولی قلبی باعث می شود انسان طعمه دشمن واقع شود.

امام جمعه قم در ادامه با تاکید بر حفظ و تقویت سازمان های اطلاعاتی و حفاظتی خاطر نشان کرد: نباید صاحبان مشاغل حساس در صدد تضعیف و تخریب سازمان باشند بلکه با بینش صحیح به فکر تقویت آن بوده و در مواقع بحرانی کمک کار باشند.

وی تاکید کرد: کسانیکه در این دنیا با مشکلات و سختی ها مواجه هستند نزد خداوند از حق ویژه ای برخوردار بوده و این پاداش تحمل سختی ها، محدودیت ها و مشکلاتی است که در مشاغل سخت و حساس وجود دارد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)  در پایان تاکید کرد: انسان باید اعتقاد و باور درونی داشته باشد که تمامی پیروزی ها و موفقیت ها از ناحیه خداوند است و پیروزی انقلاب اسلامی و شکست دشمنان در هشت سال دفاع مقدس و آزاد سازی خرمشهر نمونه و مصادیق بارزی از این مسائل است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج