مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: تاپایان سال، ۷۵ درصد آبیاری فضای سبز از آب شرب شهری جدا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به وضعیت تامین منابع آبی برای آبیاری فضای سبز قم، اظهار کرد: برای جداسازی ۹۵ درصد از آب شرب شهری از آب فضای سبز نیاز به حدود 400 کیلومتر خط انتقال آبرسانی است که از این مقدار ۱۹۰ کیلومتر تاکنون اجرا شده و ۲۱۰ کیلومتر در برنامه اجرا قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت کاری شهرداری این است که آبی که برای فضای سبز استفاده می‌شود را از آب شرب که با هزینه‌های گزاف منتقل می‌شود جدا کند، خاطرنشان کرد: بخش عمده مشکلاتی که در شهر قم در حوزه فضای سبز وجود دارد به دلیل کمبود منابع آبی در تغذیه درختان است.

پیام جوادیان بخشی از نازیبایی فضای سبز شهری قم را به دلیل نبود آب کافی برای آبیاری درختان عنوان کرد و افزود: به همین خاطر در برخی موارد به اجبار در دوره طولانی‌تر آبیاری درختان صورت می‌گیرد که این امر از شادابی و رشد آنها می‌کاهد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه طبق برنامه ریزی به شرط تامین اعتبار تا پایان امسال ۷۵ درصد آب مورد نیاز فضای سبز درون شهری از آب شرب جدا می‌شود، گفت: تمام جنگل‌کاری های شهر قم از جمله منطقه اسلام آباد، عوارضی قم- تهران و بوستان غدیر با آب چاه آبیاری می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج