معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم گفت: در حال حاضر تمام ایستگاه‌های فاز نخست مترو قم فعال بوده و سازه آنها تا پایان سال یا اوایل سال 97 تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با اشاره به وضعیت تکمیل ایستگاه‌های فاز نخست مترو قم، اظهار کرد: طبق برنامه در فاز نخست مترو خط A ، 6 ایستگاه قرار دارد که سعی داریم بخشی از آنها را در زمان بهره‌برداری در اختیار قرار داده و به مرور مابقی را تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عملیات عمرانی در تمام ایستگاه‌های فاز نخست فعال است، افزود: در میدان شهید مطهری عملیات عمرانی در منفی یک به پایان رسیده و پیمانکار در حال تکمیل تراز منفی دو و ورود به تراز منفی سه است.

علیرضا قاری قرآن با تاکید بر اینکه در ایستگاه شهرک کامکار نیز از کف سگمنت‌ها کار شده و سکوها در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: ظرف هشت ماه آینده اسکلت این دو ایستگاه که ابتدا و انتهای فاز نخست خط A هستند تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به پیچیدگی‌های موجود در روند اجرای ایستگاه‌های دیگر فاز نخست مترو، گفت: چهار ایستگاه دیگر از نظر فنی پیچیده است و طبق زمان‌بندی پیش می‌روند.

معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با بیان اینکه روند اجرایی ایستگاه‌های مترو طبق برنامه پیش رفته است، افزود: به جز یک مورد همه ایستگاه‌ها فعال است و کار پیش می‌رود و تا پایان سال 96 و اواسط 97 کار ساختمانی ایستگاه‌ها به اتمام خواهد رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج