معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم گفت: عملیات انتقال دستگاه حفاری مکانیزه مترو قم به پردیسان از هفته آینده آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای انتقال دستگاه حفار مکانیزه مترو برای اجرای خط B مترو قم، اظهار کرد: در روزهای اخیر برخی شایعات در خصوص خارج شدن دستگاه حفار مکانیزه از شهر قم شده بود که این مسایل به طور کامل شایعه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه پیگیری اجرای خط دوم مترو با قوت انجام می‌شود، تصریح کرد: پس از کلنگ‌زنی خط دوم توسط رئیس مجلس شورای اسلامی، مرحله اولیه مطالعات خط آغاز شده و این روند با قوت پیگیری می‌شود.

علیرضا قاری قرآن با تاکید بر اینکه برای آغاز عملیات حفاری پروفیل مسیر خط دوم مترو باید به طور کامل تکمیل شود، افزود: عملیات تامین مالی این خط نیز به موازات مطالعات و انتقال دستگاه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در صدد استفاده از فاینانس چین برای خط دوم مترو هستیم، گفت: توافق کارفرما و پیمانکار انجام شده که مجموعه پیمانکار وارد پروژه شوند و تجهیزات و واگن‌ها در پروژه تکلیفش معلوم است و مشاور آن نیز انتخاب شده و در حال مطالعه است و براساس مطالعات همزمان اقدامات انجام می‌شود.

معاون شهردار قم تصریح کرد: خروج تی بی ام از این هفته آغاز شده و از هفته آینده انتقال آغاز می‌شود تا به پردیسان برود و سه ماه زمان نیاز است که دستگاه کامل در پردیسان مستقر شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج