معاون شهردار قم با تاکید بر ضرورت تهیه شناسنامه باغات قم، گفت: مشاور مربوطه در این بخش انتخاب شده تا بتوانیم باغات شهر را شناسایی و در راستای حفظ و توسعه آنها تلاش کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم با بیان اینکه رفع مشکلات مرتبط با توسعه عرصه‌های سبز و کمربند سبز قم نیازمند برنامه ریزی و اولویت بندی است، اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که گونه‌های مناسب اقلیم قم را پیدا کرده و به همین منظور از آنها برای توسعه فضای سبز قم استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای شناسایی گونه‌های مناسب اقلیم قم کارهای کارشناسی در حال انجام است، گفت: همچنین بحث بهبود منابع آب و طرح جامع منابع آب مجددا به جریان افتاده و در حال تهیه آن برای حرکت منسجم در راستای توسعه عرصه‌های سبز در قم هستیم.

سید امیر سامع با تاکید بر ضرورت تهیه شناسنامه باغات قم، گفت: مشاور مربوطه در این بخش انتخاب شده تا بتوانیم باغات شهر را شناسایی و در راستای حفظ و توسعه آنها تلاش کنیم.

وی کاربردی سازی و مناسب سازی اقدامات در حوزه فضای سبز را ضروری خواند و گفت: اقدامات لازم برای شناسایی عرصه‌ها و اولویت بندی آن‌ها در محدوده و حریم شهر برای توسعه فضای سبز با هماهنگی معاونت معماری و شهرسازی در حال انجام است.

معاون شهردار قم با تاکید بر اینکه باید چارچوب مشخصی برای اقدامات در حوزه فضای سبز مشخص باشد، خاطرنشان کرد: اگر اقدامات این بخش نظام‌مند نباشد در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

سامع توسعه فضای سبز قم را یکی از ضرورت‌های این شهر عنوان کرد و گفت: با وجود این ضرورت باید به دنبال اقداماتی پایدار و درست باشیم تا در بلند مدت بتوانیم نتایج کار را دیده و نتایج آن همواره ماندگار باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج