ذاکری گفت: در حال حاضر مهم‌ترین مسئله هنر صنعت فرش دستباف قم کاهش فروش و متعاقب آن بیکاری قالیبافان و شاغلان وابسته به این صنعت است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم از برگزاری دوره‌های آموزشی مبانی زیبایی‌شناسی، هم‌نشینی رنگ‌ها، دکوراسیون داخلی ونرم افزارهای طراحی فرش در استان خبر داد و گفت: این دوره در اردیبهشت‌ماه سال جاری با همکاری انجمن هنرمندان طراح و نقاش فرش به منظور افزایش اطلاعات و آگاهی‌های طراحان، نقاشان و تولیدکنندگان فرش دستباف با مبانی فکری مشتریان خارجی در هنگام انتخاب و خرید فرش دستباف برگزارشده است.

وی افزود: هزینه‌های برگزاری دوره‌های مذکور توسط مرکز ملی فرش ایران تأمین و پرداخت‌شده است.

احمد ذاکری با اشاره به پیگیری تکمیل نمایشگاه دائمی فرش دستباف قم و افتتاح آن در سال جاری خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از این نمایشگاه گام مؤثر در کمک و حمایت از تولید و اشتغال فعالان فرش قم است.

وی با اشاره ظرفیت 40 هزار نفره اشتغال در بخش صنعت فرش دستباف استان اظهار داشت: در حال حاضر مهم‌ترین مسئله هنر صنعت فرش دستباف قم کاهش فروش و متعاقب آن بیکاری قالیبافان و شاغلان وابسته به این صنعت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزایش قیمت تمام شده تولید، فعالیت رقبای خارجی، تولید و تجارت به روش سنتی بدون اطلاع لازم و کافی از بازارهای خارجی را از مهم‌ترین علل کاهش فروش وعدم موفقیت در بازارهای جهانی دانست و افزود: باتوجه به اینکه فرش دستباف قم صادراتی بوده و غالبأ به کشورهای اروپایی، آمریکا و ژاپن صادر می‌شود ارتقا سطح مهارت و دانش افراد در حوزه تولید و تجارت به ویژه اطلاع از سلیقه و نظر مصرف‌کنندگان خارجی منجر به تولید بهینه و متناسب با نظر و خواست مشتری شده که این موضوع امکان موفقیت در فروش را بیشتر می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج