مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: معلمین و اساتید در توسعه صنعت گردشگری استان نقش مهم و بی بدیلی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم در مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه صنایع دستی قم که به مناسبت بزرگداشت مقام معلم در خانه تاریخی یزدانپناه برگزار شد، اظهار داشت: همانطور که می دانیم معلمی شغل انبیاء است و جای افتخار است که سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری به عنوان روز معلم نامگذاری شده است.

وی افزود: استان قم با دارا بودن بیش از 360 اثر تاریخی و حدود 440 امامزاده و بقاع متبرکه دارای تاریخ غنی و قدمت هفت هزار ساله است.

عیسی رضایی ادامه داد: ، تیمچه بازار قم یک اثر نادر و شاخص محسوب می شود و سد کبار قم به عنوان قدیمی ترین سد قوسی جهان، قابلیت ثبت جهانی دارد که برای معرفی این اماکن و استفاده صحیح از ظرفیت های گردشری استان باید از معلمین و اساتید گردشگری بهره گرفت.

وی اشاره کرد: ناکارآمدی بسیاری از طرح‌های گردشگری استان به دلیل عدم مشاوره از اساتید و دانشگاهیان متخصص در این رشته است.

وی با بیان که:  ظرفیت نهفته ای در اندیشه معلمین، اساتید و دانشجویان گردشگری وجود دارد که می‌شود از آن برای بهبود کمی و کیفی صنعت گردشگری بهره برد.

رضایی گفت: صنعت گردشگری در حال حاضر نیازمند توانمند سازی شاغلین این صنعت است و این اتفاق رخ نمی دهد مگر آن که آموزش صحیح، اصولی و پایه به مراکز آکادمیک و دانشگاهی معتبر واگذار شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج