وزیر دفاع انگلیس امروز(دوشنبه) اعلام کرد، صحبت درباره زمان اجرای ماده ۵۰ معاهده لیسبون به عنوان مبنای حقوقی و رسمی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با توجه به مدت زمان لازم برای تدوین استراتژی این خروج از سوی لندن، بسیار زود است.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با رادیو بی بی سی گفت: خیلی زود است که یک چارچوب زمانی دقیق(برای آغاز خروج از اتحادیه اروپا) تعیین کنیم. دولت جدید انگلیس به تازگی شکل گرفته است. یک استراتژی قابل مذاکره در حال حاضر آماده شده و زمانی که نهایی شود شاهد آغاز روند رسمی آن خواهید بود.

ماه گذشته میلادی رفراندومی در خصوص خروج از اتحادیه اروپا در انگلیس برگزار شد که در آن مردم رای به خروج از این اتحادیه دادند. به دنبال این نتیجه دیوید کامرون، نخست وزیر سابق انگلیس از رهبری حزب محافظه کار استعفا داد و ترزا می جایگزین وی شد. ترزا می اواخر روز چهارشنبه زمام امور را به دست گرفت و وزرای جدید را تعیین کرد.

براساس ماده ۵۰ معاهده لیسبود که از قوانین اتحادیه اروپا است، کشور خواهان خروج از این بلوک باید طی دو سال از زمان برگزاری رفراندوم چنین خروجی از اتحادیه اروپا خارج شده باشد اما در حال حاضر چالش‌های زیادی به راه افتاده به ویژه آنکه چند میلیون تن طومار اینترنتی را برای برگزاری رفراندوم دوباره بریگزیت را امضا کرده‌اند.