نخست‌وزیر ترکیه با اشاره به کودتای اخیر گفت: نظامیان به خوبی بدانند که برای هر قطره خون ریخته شده، تاوان سنگینی داده و حساب پس خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری موج، نخست‌وزیر ترکیه با اشاره به کودتای اخیر گفت نظامیان به خوبی بدانند که برای هر قطره خون ریخته شده، تاوان سنگینی داده و حساب پس خواهند داد.

بنعلی یلدیریم نخست‌وزیر ترکیه درباره کودتای نافرجام جمعه شب، امروز - دوشنبه- پس از جلسه هیئت دولت در یک نشست خبری اظهار داشت: نظامیانی که اقدام به کودتا کردند، باید این را به خوبی بدانند که برای هر قطره خون ریخته شده، تاوان سنگین داده و حساب پس خواهند داد. اگر با این افراد تسویه نکنیم٬‌ در این دنیا و آخرت راحت و آرام نخواهیم بود. این والاترین مسئولیت ما در قبال ملت ترکیه است. وی افزود: در این کودتای نافرجام، متاسفانه تاکنون ۲۰۸ نفر از جمله ۶۰ پلیس٬ سه سرباز و ۱۴۵ غیرنظامی شهید داریم که همه آنها قهرمان هستند. نخست‌وزیر ترکیه با بیان این مطلب که از امروز  سیستم‌های مالی کشور کاملاً به فعالیت خود ادامه خواهند داد، خاطرنشان کرد: بانک‌ها٬ بورس‌ و بانک مرکزی نیز فعالیت دارند. همچنین تدابیری برای مقابله با هر نوع حادثه احتمالی در نظر گرفته شده است. تغییرات امروز در شاخص‌های اقتصادی مانند روزهای عادی ادامه دارد و به این معنی است که کودتای مذکور، از سوی قدرت سیاسی نماینده دموکراسی و اراده ملی خنثی شده و وضعیت به حالت عادی بازگشته است.