وزارت دفاع اوکراین از آغاز رزمایش گسترده ناتو با حضور ۱۴ کشور در منطقه «لویو» اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ رزمایش نظامی گسترده ارتش‌های ناتو - اوکراین با عنوان «Rapid Trident ۲۰۱۶» امروز دوشنبه در منطقه «لویو» اوکراین آغاز شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، روابط عمومی وزارت دفاع اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد: ‌ «در این مجموعه رزمایش‌های نظامی که تا ۸ جولای(۱۸ تیرماه) ادامه خواهد داشت، بیش از هزار و ۸۰۰ نیروی نظامی از ۱۴ کشور شرکت دارند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «خودروهای زرهی و نیروی هوایی بخش مهمی از این سری رزمایش‌ها هستند که از این طریق همکاران ما از کشورهای ناتو تجربیات خود را با ارتش اوکراین به اشتراک خواهند گذاشت.»

فرماندهی نیروهای نظامی آمریکا در اروپا اعلام کرد، این سری رزمایش‌ها مجموعه تمرین‌های فرماندهی منطقه‌ای و آموزش‌های میدانی است که با تمرکز بر عملیات حفظ ثبات و صلح در منطقه انجام می‌شود.

بنا بر این گزارش، نیروهای نظامی اوکراین، آمریکا، ‌ بلژیک، بلغارستان، کانادا، گرجستان، انگلستان، مولداوی، لتونی، نروژ، لهستان، رومانی، سوئد و ترکیه در این مجموعه رزمایش‌های ۱۲ روزه در اوکراین شرکت دارند.

وزارت دفاع اوکراین پیشتر اعلام کرده بود که نیروهای مسلح این کشور قرار است در سال ۲۰۱۶ میلادی در ۱۰ رزمایش چندملیتی شرکت کنند.