رئیس کمیته امور اتحادیه اروپا در مجلس فدرال آلمان از پیوستن اسکاتلند برای ادامه به کار این اتحادیه در قالب ۲۸ عضو استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ «گونتر کریش‌باوم» رئیس کمیته امور اتحادیه اروپا در مجلس فدرال آلمان از ورود اسکاتلند به اتحادیه اروپا به جای انگلیس حمایت کرد.

وی که از سیاستمداران دموکرات مسیحی و از نزدیکان «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان است، روز گذشته اعلام کرد که امیدوار است که اتحادیه اروپا همچنان با ۲۸ عضو به کار خود ادامه بدهد و به این منظور انتظار دارد که همه‌پرسی استقلال اسکاتلند با موفقیت برگزار شود.

کریش‌باوم در این رابطه در گفت‌وگو با روزنامه «ولت آم‌زونتاگ» گفت: «ما باید هر چه سریعتر به درخواست پذیرش کشورهای اتحادیه اروپا پاسخ دهیم.»

وی ژانویه ۲۰۱۳ «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس را به تلاش برای فریب اتحادیه اروپا متهم کرده بود. کریش‌باوم سال ۲۰۱۴ هم گفته بود که کامرون می‌خواهد هواداران خروج از اتحادیه اروپا را ساکت کند.

این در حالی است که در پی برگزاری همه‌پرسی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا، اسکاتلند هم خواستار جدایی از انگلیس و پیوستن به اتحادیه اروپا شده است. نظرسنجی‌ها حاکی از این است که ۶۲ درصد از اسکاتلندی‌ها از پیوستن به اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند.