شبکه خبری سی ان ان پیش بینی کرد که با کناره گیری «دیوید کامرون» نخست وزیر انگیس از سمت خود در واکنش به نتایج همه پرسی این کشور، احتمالا «بوریس جانسون» شهردار سابق لندن و یکی از طرفداران جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا برکرسی صدارت این کشور خواهد نشست.

به گزارش خبرگزاری موج، شبکه خبری سی ان ان آمریکا با اشاره به تلاطم ناشی از نتایج همه پرسی انگلیس و کناره گیری دیوید کامرون نخست وزیر این کشور پیش بینی کرده است بوریس جانسون شهردار لندن که رهبری طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را بعهده داشت گزینه برتری برای جانشینی او خواهد بود.

سی ان ان، جانسون را یکی از چهره های بنام و عجیب و غریب انگلیس توصیف کرده که به تدریج از چهره ای سرگرم کننده در عرصه سیاسی این کشور به رقیبی قدر برای کامرون تبدیل شده است. الکساندر بوریس جانسون سیاستمدار و تاریخ نویس انگلیسی که از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۸ میلادی نماینده حزب محافظه کار انگلیس در پارلمان این کشور بود در سال ۲۰۰۸ به شهرداری شهر لندن برگزیده شد و تا ماه می سال ۲۰۱۶ دراین سمت باقی ماند. وی در سال ۱۹۶۴ و در زمان اقامت پدرش «استنلی جانسون» در آمریکا در بیمارستانی در شهر منهتن نیویورک بدنیا آمد و به این ترتیب از تابعیت هر دو کشور آمریکا و انگلیس برخوردار شد. جانسون یکی از طرفداران نیرومند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و رقیب سرسخت دیویدکامرون بحساب می آمد.