کتاب نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری سابق فرانسه با نام ' همه برای فرانسه ' یک هفته پس از انتشار در صدر کتاب های پرفروش این کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، کتاب سارکوزی که با شمارگان ۲۰۰ هزار نسخه، ۲۴ اوت(۳ شهریور) وارد بازار کتاب فرانسه شد، ظرف یک هفته در صدر کتاب های پرفروش قرار گرفت. موسسه بررسی هفتگی فروش کتاب در فرانسه(GfK) اعلام کرد، کتاب سارکوزی که در سه روز نخست انتشار ۳۲ هزار نسخه آن به فروش رفت، در صدر ۲۰ کتاب پرفروش فرانسه قرار دارد.

از ماه ژانویه ۲۰۱۶(دی / بهمن ۹۴) تاکنون، ۱۹۵ هزار نسخه از کتاب قبلی سارکوزی با نام ' فرانسه برای زندگی ' به فروش رفته است. سارکوزی در کتاب ' همه برای فرانسه ' که خبر چاپ آن از پیش اعلام نشده بود، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام می کند. وی در این کتاب محورهای اصلی کارزار انتخاباتی خود را شرح می دهد؛ کاهش قابل توجه مالیات ها، برجسته سازی مساله هویت و نیز کاهش مهاجرت از آن جمله اند.
سارکوزی که باید برای اعلام نامزدی از مقام ریاست حزب خود استعفا می داد، چندی پیش نامزدی خود را برای انتخابات درون حزبی ' جمهوریخواهان ' اعلام کرد. رقیبان هم حزبی سارکوزی، وی را به استفاده از امکانات ریاست حزب برای تبلیغات، متهم و دلیل این تعلل را نیز استفاده بیشتر او از موقعیتش در حزب عنوان کردند. سارکوزی تاکنون برای پاسخگویی در دو پرونده قضائی «شنود مکالمات»(تلاش برای آگاهی یافتن از روند بررسی یک پرونده در دیوان عالی قضایی فرانسه) و «بیگمالیون»(پرونده فساد مالی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری) به دادگاه احضار شده است.
سارکوزی همواره موضعی انتقادی به عملکرد دولت فعلی داشته است. وی که خود را مدافع ارزش های فرانسه معرفی می کند و موضعی سرسخت درباره پذیرش مهاجران دارد، دوشنبه اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، قانون اساسی را تغییر می دهد. سارکوزی پیش تر نیز دولت ' فرانسوآ اولاند ' رئیس جمهوری کنونی را به کم کاری در زمینه تأمین امنیت در کشور در برابر تهدید تروریستی متهم کرده بود.
رئیس جمهوری فرانسه، هر پنج سال و با رأی مستقیم مردم انتخاب می شود. فرانسوآ اولاند در انتخابات ۲۰۱۲ میلادی در مقابل نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری سابق این کشور به پیروزی رسید. انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در روزهای ۲۳ آوریل و ۷ مه ۲۰۱۷(۳ و ۱۷ اردیبهشت ۹۶) برگزار خواهد شد.