دولت ترکیه دو دانشجوی اندونزیایی را که در جریان مبارزه با موسسات و امور مربوط به فتح الله گولن متهم کودتای شکست خورده این کشور بازداشت کرده بود، آزاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اقبال مدیر حفاظت از اتباع و نهادهای خارج از کشور وزارت امور خارجه اندونزی روز جمعه گفت که این دو دانشجو پس از اثبات ارتباط نداشتن با جنبش هیزمت که متهم به سازماندهی کودتا در ترکیه است، آزاد شدند.
دوی پوسپیتا آری ویجایانتی و اوملدا اولان آفریلینا دو دانشجوی اندونزیایی توسط دادستانی ترکیه به مقامات سفارت اندونزی در آنکارا تحویل شدند. به نوشته تارنمای ' جاکارتا پست '، این دو که به شهر ' بورسا ' در ۳۲۵ کیلومتری غرب آنکارا سفر کرده و بازداشت شده بودند، در حال حاضر در خانه سفیر اندونزی در آنکارا ساکن هستند. این دو دانشجوی اندونزیایی براساس بیانیه وزارت امور خارجه این کشور، ۱۱ اوت(۲۱ مرداد) در شهر ' بورسا ' و در یک خانه وابسته به انجمن اجتماعی و همبستگی اقتصادی کشورهای اقیانوس آرام(پاسیدا) وابسته به ' گولن ' بازداشت شدند. دولت اندونزی به دنبال راه هایی برای اطمینان از پایان تحصیل و دریافت مدارک دانشگاهی ۲۴۸ دانشجوی اندونزیایی است که در ترکیه کمک هزینه تحصیلی ' پاسیدا ' را دریافت می کردند و اکنون کمک آنها قطع شده است.