مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل از پوشش ۴۶ درصدی جمعیت این استان در قالب انواع خدمات بیمه‌ای تامین اجتماعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید بشرخواه عصر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و رسانه های گروهی استان اردبیل افزود: این رقم بالغ بر ۵۸۰ هزار نفر از جمعیت استان را شامل می شود.

وی با بیان اینکه از مجموع بیمه شدگان تامین اجتماعی ۳۶۵ هزار و ۷۰۰ نفر بیمه شده تبعی است، ادامه داد: بیشترین افراد تحت پوشش در این قالب بوده و از خدمات تامین اجتماعی بهره مند هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان تصریح کرد: علاوه بر بیمه شده تبعی، این سازمان ۱۰۴ هزار نفر بیمه شده اجباری، ۱۷ هزار نفر بازنشستگان، دو هزار و ۱۰۰ نفر از کار افتاده و ۹ هزار و ۵۰۰ نف بیمه شده بازمانده دارد.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزار نفر نیز در سایر بیمه های این سازمان تحت پوشش قرار دارند، متذکر شد: بیمه شدگان خاص، رانندگان، بیمه شدگان حوزه کشاورزی، کارگران ساختمانی و… جزو این بخش پوششی هستند.

بشرخواه با بیان اینکه خدمات این سازمان در ۱۰ شعبه ممتاز و نیز تیپ های ۲.۳ و ۳.۳ به لبیمه شدگان ارائه می شود، عنوان کرد: علاوه بر این چهار شعبه اقماری و دو شعبه کارگزاری نیز در بهیود خدمات این سازمان فعالیت های مطلوبی در استان دارند.

وی تسریع در ارائه خدمات با رویکرد رضایتمندی و خدمت بی منت را سرلوحه برنامه های تامین اجتماعی استان اردبیل برشمرد و بیان داشت: مجموع کادر پرسنلی تامین اجتماعی این استان ۲۸۹ نفر هستند که براساس چارت مشخص ۵۷ نفر کسری کادر داریم.