مستند «ط به ت» با روایتی مستند از تاریخ ۲۰۰ ساله میدان حسن آباد تهران در قالب مجموعه «سینما حقیقت» از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، «ط به ت» ساخته امیرهادی ملک اسماعیلی، روایتی مستند از تاریخ ۲۰۰ ساله میدان حسن آباد تهران است و خاطرات مشترک اهالی این منطقه را مرور می‌کند.
ملک اسماعیلی در این مستند کوشیده با پژوهش کافی، به گونه ای از میدان حسن آباد سخن بگوید که این مکان با آدم‌هایش هویت پیدا کند و اینگونه تاریخچه میدان حسن‌آباد را در فیلم نشان دهد.
پله پله ملاقات با خدا، سقاخانه، سلسله زرین، کسی که مثل هیچکس نیست، برایم یک پنجره کافی است، سکوت و… از دیگر آثار ملک اسماعیلی هستند.
عوامل «ط ب ت» عبارتند از عباس عسگری: مدیر تصویربرداری، ماکان میرآفتابی: مدیرتولید و برنامه‏ریز، علی امیراحمدی: صدابردار، امیر مهدی‏خانی: عکاس و محمدنادر قشلاقی: دستیار نور و تصویر، تولید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.
مستند «ط به ت» در قالب مجموعه «سینما حقیقت» شنبه دوم مرداد ساعت ۲۱ روی آنتن می رود و یکشنبه سوم مرداد ساعت ۱۲ و جمعه هشتم مرداد ساعت ۱۷ بازپخش می‌شود.