برای کسب اطلاع در مورد اماکن و کاخ های معروف چندین مقصد گردشگری محبوب پرطرفدار ادامه مطلب را بخوانید.

به گزارش خبرگزاری موج، برای کسب اطلاع در مورد اماکن و کاخ های معروف چندین مقصد گردشگری محبوب پرطرفدار ادامه مطلب را بخوانید.

کاخ بزرگ بانکوک , تایلند

 بدون شک اگر یک مکان در بانکوک وجود داشته باشد که سفر به این شهر بدون بازدید از آن ناقص خواهد ماند، کاخ بزرگ بانکوک یا Grand Palace است که بسیار خیره‌کننده و چشمگیر است و یکی از معروف‌ترین بناهای تایلند است. کاخ بزرگ تایلند در سال 1782 ساخته شده است و تا 150 سال بعد از آن محل زندگی پادشاهان تایلند و درباریان و مقامات بلندپایه دولتی بوده است. این بنای زیبا، مانند بانویی پیر و سالخورده است که همچنان با معماری و جزئیات زیبایش هیبت خود را حفظ کرده است و بازدیدکنندگان زیادی را به سوی خود جلب می کند و گویی ادای احترامی است به خلاقیت و هنر مردم تایلند. در داخل دیوارهای این کاخ بزرگ وزارت جنگ تایلند و ادارات وابسته به آن نیز وجود داشته است. امروزه این مجموعه به عنوان قلب معنوی پادشاهی تایلند باقی مانده است.قیمتهای هتلها و جزئیات بیشتر در مورد آفر و سفر با تور تایلند را در سایت سفر باتو بخوانید.

معماری و نقشه داخلی کاخ بزرگ بانکوک

این مجموعه درون خود چندین ساختمان مهم دارد که از جمله آنها وات فرا کائو Wat Phra Kaew یا بودای زمردین است که در عین کوچک بودن بسیار باشکوه و مورد احترام است. لباس های بودا ابتدای هر فصل به دست پادشاه تایلند عوض می شوند و این رویداد از اتفاقات مهم تقویم بودایی است. پادشاهان تایلند از قرن بیستم دیگر در کاخ بزرگ زندگی نکردند ولی از این مجموعه همچنان برای جشن ها و مراسم تشریفاتی استفاده می شود.

مجموعه کاخ بزرگ بانکوک، مانند بقیه بناها در جزیره راتاناکوسین Ratanakosin، بسیار شبیه کاخ‌های آیوتایا Ayutthaya پایتخت سابق سیام که مورد حمله برمه ای ها قرار گرفت، ساخته شده است. حیاط بیرونی کاخ در نزدیکی در ورودی به آن دسته از ادارات دولتی که پادشاه مستقیم با آنها درگیر بود مانند امور کشوری، نظامی و خزانه‌داری اختصاص داده شده بود. معبد بودای زمردین نیز در گوشه ای از حیاط بیرونی قرار گرفته است. حیاط یا صحن مرکزی نیز محل اقامت پادشاه بوده است و از تالار های آن برای انجام کسب و کار دولت استفاده می کردند. در حال حاضر تنها دو سالن تاج و تخت برای بازدید عموم باز است، اما شما با دیدن جزئیات بکاررفته در معماری سردر بقیه سالن‌ها نیز شگفت‌زده خواهید شد.

کاخ‌های جهان در مالزی

یکی از باشکوه ترین کاخهای جهان ساخته شده در مالزی

این کاخ سلطنتی توسط معمار مشهور “بیل بنزلی” طراحی شده و یکی از باشکوه ترین و منحصر به فردترین کاخ‌های جهان در مالزی به شمار میرود.“فون وانگ” عکاسی است که برای عکاسی از درون جدیدترین کاخ سلطنتی مالزی دعوت شد و عکسهای وی نمایشگر برخیاز قسمتهای این کاخ است.توصیه می شود در سفر با تور مالزی از این بنا دیدن کنید.

کاخ جواهر شرق در کوالاترنگانو ساخته شده و دارای ۱۰۰ اتاق است.حوض روبه روی درب ورودی این کاخ برگرفته از هنر اسلامی است.

ستونهای کاخ به شیوه کاخ الحمرا در اسپانیا که یکی از مشهورترینبناهای اسلامی جهان به شمار میرود ساخته شده است.

ویژگی های کاخ‌های جهان در مالزی

از دیگر ویژگی جواهر شرق این است که هر کدام از ۱۰۰ اتاق کاخ کاملا متفاوت از دیگری ساخته شده است.

در برخی قسمتهای این کاخ میتوان عظمت معماری شمال آفریقا را نیز مشاهده کرد.

تکرارا طرحهای اسلامی در سالنهای ضیافت این کاخ آن را بسیار باشکوه تر و با عظمت تر نشان میدهد.

قصر ها و قلعه های مهم ارمنستان و قفقاز

در تاریخ و زمان های گذشته، مناطق تاریخی و جغرافیایی کشور، نقش مهمی در سیاست کشور ها ایفا می نمود. به همین دلیل، مردم ارمنستان، ارزش خاصی را به این مسئله می دادند. ارمنستان همواره دارای قصر های عظیم و قلعه های بلندی بود که با آن، در مقابل تمام کشور ها در جنگ های مختلف از خود دفاع می نمود. این قلعه ها بر بالای کوه های مرتفع قرار داشتند و یا بر نوک قله واقع می شدند تا در برابر دشن خود را حفظ کنند. این قلعه های غیر قابل دسترسی، اکنون برای مسافران تور ارمنستان و شهروندان، بسیار قابل توجه می باشد. به همین دلیل، چند قصر و قلعه مشهور را در این مطلب به مسافران تور ارزان ارمنستان معرفی می کنیم.

 قلعه امبرد

این قلعه بر فراز کوه و در ارتفاع بالا واقع شده است. هم قلعه و هم کلیسا بسیار جالب و دیدنی هستند و توریست ها برای لمس این بقایای تاریخی به ارمنستان سفر می کنند.

به گفته برخی منابع، این قلعه در زمان قدیم به عنوان محل استراحت پادشاهان استفاده می شده است. برخی از قسمت های دیوار قلعه در قرن هفتم ساخته شد که از تصرفات خانه اشرافی کانستراکان بود. ۴ قرن بعد، اطراف قلعه و خود قلعه به پهلوانی فروخته شد و دوباره توسط بهرام پهلوانی بازسازی شد. قلعه امبرت در سال ۱۰۷۰ توسط ترک سلجوخ مورد حمله قرار گرفت و او آن را به سبک ارتشی تبدیل کرد. دیوارها دوباره ساخته شدند و درون و بیرون قلعه نیز دوباره بازسازی شد. واشه واچوشیان اشراف زاده قلعه را خرید و در کمترین زمان  آن را به محل دفاع تبدیل کرد. در سال ۱۲۳۶ مغول ها قلعه را تصاحب کرده و دژ های آن را تخریب نمودند. تا قرن بیستم، آنجا دست نخورده باقی ماند.

این قلعه به قلعه ابرها معروف است و دارای ارتفاع ۳۳۰۰ متر می باشد.

کاخ الیت کیش

پیش از سفر با تور کیش ادامه مطلب را بخوانید. کاخ الیت کیش مربوط به دوره معاصر – دوره پهلوی است و در جزیره کیش، شرق جزیره کیش، جنب مجمتع‌های مسکونی آفتاب واقع شده است. کاخ الیت، کاخ زمستانی محمدرضا پهلوی، یادگار دوره سرازیر شدن دلارهای نفتی به اقتصاد ایران از اوایل دهه پنجاه شمسی است، نمادی از جاه‌طلبی و عجله شاه برای مدرنیزه کردن ایران، کاخی با معماری نیمه شرقی نیمه غربی و نمادهایی به شکل اهرام مصر در کرانه شرقی جزیزه کیش.

پیشینه از کاخ الیت کیش

محمدرضا پهلوی از ۱۳۵۰ تا پایان سلطنتش از اواخر اسفند تا چهاردهم فرودین در این کاخ بسر می‌برد، بسیاری از مقاطع مهم تاریخ انقلاب در این کاخ رقم خورده است.

این اثر در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۴۳۸۰ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.بازدید از این کاخ در تور قشم خالی از لطف نیست.

مساحت کاخ الیت کیش

مساحت این ساختمان جمعا بالغ بر ۴۴۶۹ متر مربع میباشد که متشکل از :

•             ضلع فوقانی بخش شرقی بین پله های شماره ۱و۲ ( طبقه همکف ۶۷۴ مترمربع .

•             ضلع تحتانی بخش شرق بین پله های شماره ۳و۴ (طبقه همکف ۶۰۲ مترمربع .

•             بخش غربی بین پله های شماره ۵ و۶ ( طبقه همکف ) ۷۷۹ متر مربع

•             راعروی ورودی و سرپوشیده ورودی و سالن رستوران و کنفرانس در بقه همکف. ۵۵۰ مترمربع

•             ضلع فوقانی بخش شرقی بین پله های شماره ۱و۲ بانضمام تراسها (طبقه اول ) ۶۲۷ متر مربع

•             ضلع تحتانی بخش شرقی بین پله های شماره ۳ و۴ بانضمام تراسها ۵۵۱ متر مربع

•             بخش غربی بین پله های شماره ۵و۶ بانضمام تراسها ۶۸۶ متر مربع تخریب کاخ الیت کیش

کاخ شیخ سعید آل مکتوم  دبی

یکی از جاهای دیدنی که حتما باید در سفر با تور دبی ببینید این کاخ است.کاخ شیخ سعید آل مکتوم در سال ۱۸۹۶ در محله الشندغه ساخته شد.  این خانه که وسط دیره و بر دبی، مشرف به خلیج فارس ساخته شد، یک موقعیت استراتژیک در قسمت بیرونی بالای نهر دبی (خور دبی) دارد. این خانه محل سکونت خاندان حاکم آل مکتوم تا سال ۱۹۵۸ بود، به عنوان مثال این خانه محل سکونت و مقر پادشاه دبی در آن زمان، شیخ سعید آل مکتوم بود. این خانه شاهد تولد پسران و نوادگانش بود و همچنین به عنوان یک نماد توریستی تلقی شده که بازدیدکنندگانی را در تمام طول سال می پذیرد.

این خانه به بازدیدکنندگان این شانس را می دهد، که از محل سکونت و مقر پادشاه دبی در نیمه اول قرن ۲۰، همراه با سادگی و وسعتش، تنوع محوطه ها (بال ها) و فضاهایش (بسته، نیمه باز و باز) و تنوع در بادگیرهایش اطلاعات کسب کرده و لذت ببرند. این خانه هم اکنون به عنوان یک موزه برای نمایش دادن تاریخ دبی استفاده می شود، به عنوان مثال این موزه مجموعه ای نادر و متنوع از عکس های تاریخی شیوخ و زندگی در دبی را نشان می دهد که به شدت در زمان فعلی تغییر کرده است. این موزه همچنین مجموعه ای بزرگ و نادر از اسناد تاریخی و رسمی درباره امارات دبی، جواهرات ارزشمند، سکه، تمبر و موارد دیگر مربوط به آن دوره های تاریخی را به نمایش می گذارد. این نمایش ها در ۹ محوطه پخش شده اند، که به شرح زیر است: تاریخچه ی خانه شیخ سعید آل مکتوم، خاندان آل مکتوم ، دبی زمان قدیم ، زندگی دریایی، مناظر دبی، زندگی اجتماعی در دبی، سکه ها و تمبرها، اسناد تاریخی و نقشه ها.