معاون شهردار تهران گفت: عملیات احداثتونل و ایستگاه در خط ۶ متروی تهران، بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه بازدیدها و جلسات کارگاهی منظم مدیران عالی شهری از پروژه‌های در دست احداثمترو تهران و حومه، صبح امروز سیدجعفر تشکری هاشمی معاون شهردار تهران از نیمه شمالی خط ۶ مترو بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید گفت: فاز اول خط ۶ به طول ۳۱ کیلومتر است و فاز دوم آن ۴ کیلومتر است که درمجموع ۳۵ کیلومتر می‌شود. در حال حاضر ساخت این مترو از جنوب به شمال ادامه دارد و ایستگاه ابتدایی آن از دولت‌آباد شروع شده و به سولقان ختم می‌شود‌.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه خط ۶ مترو تهران با ۲۷ ایستگاه ساخته می‌شود، تصریح کرد: در مرحله نخست ۸٫۵ کیلومتر از دولت آباد تا میدان شهدا با ۶ ایستگاه به بهره‌برداری می‌‌رسد‌.

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه این خط به طور کامل با ۲۷ ایستگاه در نیمه نخست سال ۹۶ به بهره‌برداری خواهد رسید، تأکید کرد: خط ۶ مترو در مجموع دوبار با خط ۷ و یکبار نیز با خطوط ۲،۴، ۱ و ۳ مترو تلاقی خواهد داشت.

معاون شهردار تهران یادآور شد: اکنون ۶ هزار و۸۵۰ پرسنل فعال در ۷۵ کارگاه این خط فعالیت دارند. این در حالی است که میزان حفاری تمام مقطع تونل در هفته گذشته ۸۸۷ متر بوده است.