وزیر دادگستری گفت: تبدیل ایران از کشور دارای محکومیت جهانی به کشوری مقبول و مدعی در عرصه جهانی از دستاوردهای بزرگ برجام است.

به گزارش خبرکزاری موج، حجت الاسلام پورمحمدی در همایش مشاوران امور روحانیت استانداران سراسر کشور بر ضرورت پاسخگویی روحانیت در قبال مسائل مهم جامعه تأکید کرد و گفت: به جایگاه خود به عنوان فرصت مغتنمی برای خدمت به مردم نگاه کنید و با همت، پشتکار و پیگیری مداوم زمینه ساز اقدامات ماندگار در کشور شوید.

وی با اشاره به شرایط روز دنیا و سلطه ظالمانه قدرت‌های جهانی بر نهادهای بین‌المللی اظهار داشت: در ابعاد سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی و رسانه‌ای دشمن سعی در سلطه بر کل جهان بویژه کشورهای اسلامی دارد و ما باید با شناخت دقیق جریان سلطه، متفاوت از این فضا حرکت کنیم و به ارزش کار خود واقف باشیم. جمهوری اسلامی ایران در اصلی‌ترین میدان‌های جهانی با اقتدار عمل می‌کند که یکی از نمونه‌های بارز آن موضوع برجام و ایستادگی در مقابل قدرت‌های جهانی بود. تبدیل ایران از کشور دارای محکومیت جهانی به کشوری مقبول و مدعی در عرصه جهانی از دستاوردهای بزرگ برجام است.

پورمحمدی در ادامه با اشاره به اهمیت اقتصاد قوی در مناسبات امروز جهانی افزود: اجرای اقتصاد مقاومتی راهگشای ما است و امروز شاهد حضور صاحبان اقتصادهای بزرگ جهانی در کشورمان هستیم زیرا آنها اقتصاد ایران را اقتصادی آینده‌دار می‌دانند و با وجود آثار تحریم‌ها بر اقتصاد، ایران دارای قابلیت‌های بالا برای معاملات بزرگ اقتصادی است.

وی با تأکید بر این نکته که ذات غرب بر پیمان شکنی استوار است گفت: امروز با پایداری و اقتدار ملت ایران در مقابل فشارهای دشمنان عهدشکنی آمریکا در اجرای توافق برجام بر همگان روشن شده و این کشور مدعی مجبور به پاسخگویی در برابر افکار عمومی جهان است.

پیش از سخنان وزیر دادگستری، حجت الاسلام والم نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیون به بیان اقدامات انجام شده در این حوزه از جمله تعیین شرح وظایف مشاوران امور روحانیون استانداری ها شامل حضور در ستاد صیانت از حقوق شهروندی و حجاب و عفاف استانداریها، شورای فرهنگی استانداری ها، برگزاری جلسات مستمر با ائمه جمعه شهرستان ها و ارتباط مستمر و تعامل کارآمد با روحانیت و دیگر موارد پرداخت.