قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام وقوع ۱۰۰۰ مورد حادثه در هفته گذشته اعلام کرد: ۳۱ ‌هزار و ۸۳۷ تن در حوادثهفته گذشته آسیب دیده و حدود ۳‌هزار و ۹۱۱ تن در حوادثمصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، مرتضی سلیمی با اعلام این خبر گفت: ۴۷۰ مورد از حوادثهفته گذشته جاده‌ای، ۶۷ مورد شهری، ۶۲ مورد ساحلی، ۳۵ مورد کوهستان، ۱۷ مورد آتش‌سوزی جنگل، چهار مورد صنعتی و کارگاهی، چهار مورد سیل و آب‌گرفتگی و مابقی مربوط به سایر حوادثبوده است.

وی با اشاره به آسیب‌دیدگی ۳۱ هزار و ۸۳۷ تن در حوادثهفته گذشته، اظهار کرد: یک‌هزار و ۷۹۹ تن در حوادثجاده‌ای، ۲۳۶ تن در حوادثساحلی، ۱۲۷ تن در حوادثشهری، ۱۰۷ تن در سیل و آب‌گرفتگی، ۸۷ تن در کوهستان، ۲۴ تن در حوادثصنعتی و کارگاهی، ۱۶ تن در آتش‌سوزی جنگل، ۱۲ تن در ریزش آوار و مابقی در سایر حوادثآسیب دیده‌اند.

قائم مقام سازمان امداد و نجات با اشاره به امدادرسانی به ۳۰ ‌هزار و ۶۶۲ تن در حوادثهفته گذشته، عنوان کرد: بر این اساس به ۷۶۲ تن در حوادثجاده‌ای، ۲۲۳ تن در حوادثساحلی، ۱۱۷ تن در حوادثشهری، ۷۲ تن در کوهستان، ۳۷ تن در سیل و آبگرفتگی، ۱۶ تن در آتش‌سوزی جنگل و مرتع، سه تن در حوادثصنعتی و کارگاهی و مابقی در سایر موارد امدادرسانی لازم ارائه شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به اسکان اضطراری یک‌هزار و ۸۴ تن در حوادثهفته گذشته، عنوان کرد: در مجموع در هفته گذشته ۳ ‌هزار و ۹۱۱ تن مصدوم شدند که از این میان ۶۲۰ تن به مراکز درمانی منتقل و ۳ ‌هزار و ۲۹۱ تن سرپایی درمان شده و در مجموع ۹۴۰ تن از حوادثنجات یافتند.