جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران از تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی از امروز خبر داد و گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی از امروز با خودروهای فاقد معاینه فنی، برخورد و ۵۰ هزار تومان جریمه می کند.

سرهنگ حسن عابدی در گفتگو با فرزانه رحیمی خبرنگار خبرگزاری موج از تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی از امروز خبر داد و گفت: طرح تشدید به تمامی ماموران راهنمایی و رانندگی ابلاغ و در صورت مشاهده با خودروهای فاقد معاینه فنی برخورد خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه پلیس راهور برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی را به‌طور ویژه در دستور کار خود قرار داده، گفت: از امروز همراه داشتن برگه‌های معاینه فنی الزامی است و هر خودرویی که فاقد برگه باشد مطابق قانون جریمه خواهد شد، در واقع جریمه ۵۰ هزار تومانی در انتظار رانندگان متخلف است.

به گفته جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، کنترل خودروهای فاقد معاینه فنی برابر قانون جزو ماموریت‌های پلیس است. طرح تشدید نظارت و کنترل معاینه فنی خودروها در پایتخت با نگاه ایمنی خودروها و به منظور کاهش تصادفات ناشی از نقص فنی وسائل نقلیه به اجرا در می‌آید.

وی در ادامه با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان ساعت طرح زوج و فرد از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۹ به ۱۷ کاهش یافت، گفت: از امروز ساعت طرح زوج و فرد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ در روزهای پنجشنبه تا ساعت ۱۳ است. همچنین ساعت طرح ترافیک از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۷ و روز پنجشنبه تا ساعت ۱۳ است.