مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با انتقاد از همکاری ضعیف بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات برای نوسازی تاکسی های فرسوده پایتخت گفت: هفت هزار تاکسی پشت نوبت وام نوسازی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، میثم مظفر با تاکید بر اینکه دولت محترم سه بانک عامل را مسوول ارایه تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی به تاکسیرانان برای نوسازی تاکسی معرفی کرده است، افزود: دولت و اداره کل اعتبارات بانک مرکزی برای تضمین وام نوسازی تاکسی ضوابطی را برای بانک های عامل معین کرده اند، اما متاسفانه جدای از این ضوابط ابلاغی؛ بانک ها در حال حاضر تضامین بالاتری را مطالبه می کنند.

وی تصریح کرد: بانک ها علاوه بر اینکه سند تاکسی تاکسیرانان را در رهن خود قرار می دهند، خواستار دو ضامن رسمی دولتی با دریافت حقوق بالای دو میلیون تومان و گواهی کسر از حقوق نیز هستند.

مظفر با بیان اینکه این شرایط سخت باعثشده است که رانندگان برای دریافت وام نوسازی تاکسی خود با مشکل روبه ور شوند، خاطرنشان کرد: هم اکنون هفت هزار تاکسیران پایتخت برای دریافت وام پرونده تشکیل دادند اما کماکان همکاری خوبی را از سوی بانک ها شاهد نیستم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با تاکید بر اینکه معتقدیم باید شرایط پرداخت وام نوسازی تاکسی تسهیل شود، ادامه داد: در حال حاضر اختلافی نیز میان ایران خودرو و وزارت کشور بابت محاسبه لاشه خودرو و گواهی اسقاط وجود دارد که امیدواریم این اختلاف هم سریع تر مرتفع شود.

وی عنوان کرد: باوجود تمامی این مشکلات؛ شاهد هستیم که مجموعه ایران خودرو قیمت خودرو پژو ۴۰۵ و سمند را نیز افزایش داده است.

مظفر با اشاره به اینکه سازمان تاکسیرانی پایتخت تا به امروز توانسته است ۸۵۰ خودرو صفر کیلومتر را که عمدتا به صورت نقدی بوده تحویل تاکسیران ها بدهد، تاکید کرد: باید اعلام کنم که انصافا وزارت کشور پیگیر موضوع نوسازی تاکسی های پایتخت است و اگر مشکلات حل شود ما آمادگی داریم که امسال یک جهش چشمگیر را در نوسازی تاکسی های فرسوده پایتخت داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص نوسازی ناوگان تاکسیرانی بانوان نیز گفت: طبق مصوبه دولت هم اکنون نوسازی تاکسی هایی که مدل ساخت آنان از سال ۱۳۸۴ به قبل است؛ در دستور کار قرار دارد. اما طبیعتا خودروهای تاکسی بانوان که قدمتی بالای ۱۰ سال دارند نیز در اولویت نوسازی قرار خواهند گرفت.