استاندار البرز با بیان اینکه تولید تجهیزات پزشکی علاوه بر تضمین سلامت مانع خروج ارز می شود، گفت: اشتغالزایی از دیگر فواید تولید دارو و تجهیزات پزشکی در داخل است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، محمدعلی نجفی استاندار البرز در نشست هم اندیشی سرمایه گذاری تولید صافی دیالیز در هلال احمر اظهار کرد: تا کنون تلاش ما حوزه اشتغالزایی بوده و امروز با موضوع مهم ملی و سلامت محور مواجهیم.

وی خاطر نشان کرد: با حمایت از تولید داخل علاوه بر اشتغالزایی مانع خروج ارز از کشور خواهیم شد.

استاندار البرز همچنین بیان کرد: اجازه نمی دهیم در اعتبار برای واحدهای غیر تولید اختصاص یابد.

نجفی به اختیارات استانداری پرداخت و گفت: در حوزه سلامت و تولید ملی اختیار در حمایت داریم و به همه دستگاه ها این مهم را ابلاغ می کنیم تا از شرکت های تولید تجهیزات پزشکی هلال احمر بیشترین حمایت را کنند و خدمات این استان به تمام کشور خواهد رسید.

وی همچنین پیشرفت های هلال احمر را موجب افتخار کشور در عرصه جهانی دانست و افزود: مباحث تجهیزات پزشکی هلال احمر در استان البرز محقق می شود و جنبه کشوری دارد.

استاندار البرز همچنین عنوان کرد: این طرح در مورد دیالیز طرح ویژه ای است و مدیران استان در تحقق طرح ها پیگیری قابل توجهی دارند.

نجفی در بخشی از سخنانش پیشرفت های اشتغالزایی استان البرز را تحسین و خاطر نشان کرد: مسائلی که در استان البرز نیازمند پیگیری های کشوری است را از مقامات کشور و دولت پیگیری می کنیم و اجازه نمی دهیم مشکلات دامن اقتصاد واحدهای تولیدی استان را بگیرد.

وی اظهار کرد: مشکلات استان البرز را به معاون اول و شخص رئیس جمهور منعکس و برای رفع و جبران آن چاره جویی می کنیم.