رئیس سازمان نوسازی مدارس گفت: میانگین عمر مفید مدارس حدود ۴۰ سال است و از آنجا که پروژه های احداثی قبل از سال ۶۰ مطابق آئین نامه زلزله احداث نشده اند نیازمند تخریب و نوسازی هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، رخشانی مهر در مراسم اهداء ۱۱۰ مدرسه بنیاد برکت به مناطق محروم بیان کرد: امسال ۸ هزار کلاس درس توسط نوسازی مدارس افتتاح شد و پروژه های بنیاد برکت را در احداث مدارس جز آمار اهدا مدارس توسط خیرین محسوب می کنیم.

وی ادامه داد: اهمیت این جلسه توجه به امور خیر و حوزه مهم آموزش است.

رخشانی مهر ادامه داد: یکی از دلایل عقب افتادگی کشور کم توجهی به حوزه آموزش و پرورش است.

وی خاطر نشان کرد: سرانه فضای آموزشی قبل از انقلاب یک و نیم متر بود و هم اکنون به ۵.۵ متر رسیده و همچنان شرایط مطلوبی نداریم با وجود اختصاص اعتبار قابل توجهی که به حوزه عمرانی اختصاص یافته با سرانه جهانی ۸.۴ متر فاصله داریم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس افزود: ۱۱ استان کشور از نظر سرانه فضای آموزشی کمتر از خط میانگین است و کمتر از ۳ متر سرانه فضای آموزشی برای دانش آموزان وجود دارد.

رخشانی مهر همچنین در خصوص مدارس در حال تخریب بیان کرد: در برنامه پنجم توسعه ۹۰ هزار میلیارد برای تخریب و بازسازی مدارس اختصاص یافت و آمار ۷۰ درصدی مدارس نیازمند تخریب و مقاوم سازی به ۳۹ درصد کاهش یافت.

وی همچنین گفت: میانگین عمر مفید مدارس حدود ۴۰ سال است و از آنجا که پروژه های احداثی قبل از سال ۶۰ مطابق آئین نامه زلزله احداث نشده اند نیازمند تخریب و نوسازی هستند.

رئیس سازمان نوسازی تاکید کرد: تلاش می کنیم میانگین عمر پروژه ها را به ۷۰ سال برسانیم و دانش آموزان از این پروژه ها بهره مند شوند.