رئیس پلیس تهران با اشاره به حادثه تروریستی اهواز، عاملان این حادثه را خطاب قرار داد و گفت آنها پاسخ اقدام خود را خواهند دید.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی، در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید که صبح امروز در مدرسه جوادالائمه برگزار شد، با اشاره به حادثه تروریستی اهواز که روز گذشته رخ داد گفت: در حادثه تروریستی اهواز که روز گذشته رخ داد، یک مشت انسان نادان،‌ کوردل و احمق با مردم چه کردند. باید از اربابان آن‌ها پرسید که گناه زنان و کودکانی که تنها برای تماشای یک رژه به آنجا آمده بودند چه بود؟ آن سرباز چه گناهی کرده بود که اینطور به گلوله بسته شد. آن‌ها که دست به اقدامات تروریستی می‌زنند افرادی کوردل و احمق هستند که هیچ ارزشی ندارند. تروریست‌ها امید و آمالشان آمریکا است و با پول سعودی‌ها دست به اقدامات خرابکارانه به کشور ما می‌زنند.

وی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، اظهارکرد: در زمانی که جنگ تحمیلی علیه کشورمان آغاز شد، کشور روسیه نبود و به آن اتحاد جماهیر شوروی می‌گفتند و اصطلاحا بلوک شرق و بلوک غرب با هم متحد شده و ما را محاصره اقتصادی کرده بودند. در دوران جنگ حتی سیم خاردار نیز به ما نمی‌دادند، اما در مقابل، دشمن ما را تا جایی که می‌شد تجهیز کردند حتی به افرادی از کشورهای آفریقایی پول دادند تا با رزمندگان ما در جبهه‌ها بجنگند. وقتی می‌گوییم سعودی‌ها، منظورمان عربستان نیست. ما با رژیم آل سعود خبیس مشکل داریم و به مردم عربستان احترام می‌گذاریم. باید بدانید که آل سعود در هر کدام از مرزهای غربی و جنوبی ما 10 تا 20 گروه تروریستی را تشکیل داده و پول می‌دهد تا خط فکری این رژیم را دنبال کرده و سبب ایجاد ناامنی در جمهوری اسلامی شوند. در مرزهای شرقی هم همینطور است و من که سال‌ها در این خطه خدمت کرده‌ام به شما می‌گویم که آن‌ها بیش از 26 گروه را اجیر کردند تا در مرزها و کشور اقدامات خرابکارانه انجام دهند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با یادآوری دوران مسئولیتش در سیستان و بلوچستان گفت: بسیاری از تروریست‌ها را پس از دستگیری شخصا بازجویی کردم. به خدا قسم می‌خورم که این افراد ابتدایی‌ترین مسائل زندگی خود را نیز نمی‌دانند. آن‌ها انسان‌هایی ناآگاه و کوته فکر هستند که حتی تا نوک دماغشان را نمی‌توانند ببینند.

او با اشاره به دشمنی چهل ساله دشمنان با ایران، اظهارکرد: زمانی که انقلاب شد، من در کلاس دوم دبیرستان بودم اما آن زمان هم خاطرم هست که ما کوچکترین تولید و صنعتی در کشور نداشتیم و هر آنچه که در کشورمان دیده می‌شد وارداتی بود حتی کشاورزی و محصولات کشاورزی ما هم از خارج وارد می‌شد. سیب و پرتقال را از اسرائیل می‌آوردند و ما هیچ چیز نداشتیم و متاسفانه طوری برای تولیدگران،‌ صنعتگران و مردم جا افتاده بود که ما حتی یک آفتابه هم نمی‌توانیم تولید کنیم. اما حالا چهل سال از پیروزی انقلاب و تغییر آن شرایط گذشته و ما تمام این چهل سال را در محاصره بودیم. ما با تاکتیک‌های مختلف با دشمنان مواجه شدیم و حتی در این برجام نیز دیدید که علی رغم آنکه خیلی‌ها انتقاداتی را با آن مطرح کرده بودند و آن را سندی نصفه و نیمه می‌دانستند، اما آمریکا همین سند نصفه و نیمه را نیز اجرا نکرد و در روزی که وزیر امور خارجه کشورمان و آن خانم در تهران بیانیه‌ای را برای رفع تحریم‌ها خواندند، چند ساعت بعد رئیس جمهوری سابق آمریکا آمد و لیستی از تحریم‌های افراد را اعلام کرد. آمریکایی‌ها افرادی نیستند که به قولشان وفا کنند، رئیس جمهوری آمریکا حتی برای بیست روز مذاکره پپاپی وزیر امور خارجه کشور خودشان نیز ارزش قائل نشده و به زیر میز زد.

رئیس پلیس تهران با تاکید بر جمله رییس جمهوری که "ایرانیان هیچگاه آغازگر جنگ نبوده‌اند"، گفت: شعار نظام جمهوری اسلامی این است که زیر بار ظلم نمی‌رویم و ظلم هم نمی‌کنیم و بدانید که دشمنی اصلی دشمن هم به همین دلیل است. دشمن با کسی که صبح تا شب قرآن و نماز بخواند و کاری به استکبار و استعمار و جنایت‌هایشان نداشته باشد کاری ندارد. اتفاقا آمریکا همین را می‌خواهد که هیچ کس با اقدامات و جنایت‌هایش و غارت منابع کشورهای جهان کاری نداشته باشد تا آن‌ها بتوانند با از بین بردن زندگی مردم در دیگر کشورهای دیگر زندگی خود را آباد کنند. آمریکایی‌ها از همان سنین کودکی در مدارس به فرزندانشان یاد می‌دهند که ناجی و رهبر دنیا هستند و به این ترتیب طوری وانمود می‌کنند که دیگر ساکنان کره زمین شهروندان درجه دو و سه هستند و همین تفکر است که باعث می‌شود که امسال ترامپ دست به چنین جنایت‌هایی بزنند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی براساس احترام مقابل با کشورهای جهان تعامل خواهد کرد، گفت: ما امروز به برکت جمهوری اسلامی در بسیاری از حوزه‌ها و رشته‌ها دست بالا را داریم. در نانو جزو اولین‌ها هستیم، در بحث هسته‌ای جزو رتبه‌های برتریم و در تولیدات و انواع صنایع حرف برای گفتن داریم. این پیشرفت‌ها همگی به برکت خون شهدا بوده است و اگرچه دشمنان سنگ‌اندازی می‌کنند اما به هدف خود نمی‌رسند.

رحیمی اضافه کرد: امروز امید ایران و انقلاب همین دانش آموزان و دانشجویان ما هستند و اتفاقا دشمن نیز برای ضربه زدن به این قشر برنامه‌ریزی کرده است و در همین راستا نباید فریب دام‌های دشمن را خورد. همواره باید قدردان معلمان خود باشیم و من دست یکایک معلمان و کسانی را که به من درس داده‌اند می‌بوسم.

آماده باش پلیس تا 15 مهرماه به دلیل افزایش 30 درصدی ترافیک 

سردار حسین رحیمی همچنین در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه جوادالائمه منطقه 7 تهران درباره وضعیت پایتخت در نخستین روز سال تحصیلی جدید گفت: تمامی نیروهای پلیس از ساعت 6 صبح امروز در آماده باش کامل بوده و تلاش ما این بود که با توجه به افزایش ترددها در معابر بتوانیم نظم و انضباط خوبی را در معابر ایجاد کنیم که خوشبختانه تاکنون برابر گزارش‌ها، وضعیت ترافیکی در تهران خوب بوده و ما مشکل خاصی در این زمینه نداشتیم و وضعیت مثل روزهای عادی است.

رحیمی با اشاره به تردد بیش از یک و نیم میلیون دانش آموز، ‌دانشجو و معلم از ابتدای مهر ماه در معابر تهران گفت: پیش بینی ما این بود که با توجه به این ترددها شاهد افزایش 20 تا 30 درصدی ترافیک در معابر باشیم که در همین راستا همکاران من تا 15 مهرماه در آماده باش هستند.

رییس پلیس پایتخت درباره وضعیت سرویس‌های مدارس هم گفت: تمامی سرویس‌های مدارس باید دارای برچسب بوده و مدارس باید تأکیدات آموزش و پرورش، پلیس و شهرداری در این زمینه را رعایت کنند. در صورتی که سرویس‌های مدارس مرتکب تخلف شوند، ابتدا از آنها تعهد گرفته شده و سپس برای بار دوم از فعالیتشان جلوگیری خواهد شد.