فرمانده نیروی انتظامی در دیدار با رئیس پلیس فدرال آلمان بر لزوم توسعه و گسترش تعاملات پلیسی و تبادل تجربیات تاکید کرد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، سردار حسین اشتری و هیات همراه با دکتر "رومن" رئیس پلیس فدرال آلمان و مسئولان بلند پایه این پلیس دیدار و از بخش های مختلف و توانمندی های پلیس این کشور بازدید کردند.

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی

فرمانده نیروی انتظامی در این دیدار با اشاره به تجربه پلیس جمهوری اسلامی ایران در حوزه مقابله با ناامنی و گروه ‌های تروریستی، افزود: در طول چهل سال گذشته بیش از 12 هزار نفر از کارکنان پلیس در راستای تامین امنیت مردم و حفاظت از مرزهای کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمدند این موضوع در حالی است که پلیس از تمام توانمندی های خود برای جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر به کشور‌های اروپایی استفاده کرده است.

بر اساس این گزارش ، سردار اشتری در دیدارهای جداگانه خود با مقامات و نهادهای امنیتی، فرماندهان دریابانی، آکادمی،پلیس ضد شورش آلمان، رئیس پلیس راه آهن شهری فرانکفورت و رئیس پلیس فرودگاه این شهر پیرامون موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر کرد.

همچنین فرمانده ناجا و هیئت همراه از سیستم مانیتورینگ پلیس راه آهن، قسمت کنترل اسناد و مدارک مسافرتی، موزه تجهیزات پلیس و شبیه سازی عملیات نجات فردی رها شده در دریا بازدید کرد.