استاندار تهران با اشاره به نگهداری ٧ هزار معتاد متجاهر در استان تهران گفت: فرمانداران طی دو هفته آینده زمینی را برای این موضوع به بهزیستی معرفی کنند و تا یک ماه آینده محل نگهداری از این تعداد معتادان متجاهر در استان تهران تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرگزاری موج، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران به ریاست محمد حسین مقیمی استاندار تهران با حضور معاونان سیاسی-اجتماعی و امنیتی-انتظامی استانداری تهران و مدیران عضو شورا امروز سه شنبه ٢ مردادماه برگزار شد.

در ابتدای جلسه پیگیری مصوبات قبلی شورا در خصوص اجرای برنامه های شاد و مفرح درمراکز ماده ١٦، تحویل مرکز خاورشهر از سوی شهرداری به بهزیستی، راه اندازی مراکز ٣٠٠ نفره در شهرستان ها و پیگیری لزوم اجرای آن و دستور وزیر کشور درخصوص الزام شهرداری تهران به همکاری در ساماندهی معتادان متجاهر تهران مطرح شد.

استاندار تهران با اشاره به تحویل مرکز خاور شهر از سوی شهرداری به بهزیستی استان تهران گفت: در حال حاضر حدود ٨ هزار نفر معتاد متجاهر در مراکز مختلف تهران نگهداری می شوند و از این تعداد ٣٠٠ نفر در فضاهایی متعلق به شهرداری هستند. در خصوص تحویل مرکز خاور شهر نیز ساز و کارها در بهره مندی از فضای سایر دستگاه ها ملاک عمل باشد.

وی با اشاره به نگهداری ٧ هزار معتاد متجاهر باقیمانده در استان تهران برای نگهداری درمراکز گفت: فرمانداران طی دو هفته آینده زمینی برای این موضوع در نظر گرفته و به بهزیستی معرفی کنند و تا یک ماه آینده محل نگهداری از این تعداد معتادان متجاهر در استان تهران تعیین تکلیف شود.