کیفیت هوای تهران هم اکنون با شاخص 100 در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین شهبازی مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۹۲ در شرایط سالم قرار داشت، همچنین کیفیت هوای تهران در حال حاضر با شاخص میانگین ۱۰۰ در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی با بیان اینکه بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، به تدریج طی امروز (۲ مرداد) بر میزان ناپایداری جوی نسبت به روز گذشته افزوده می‌شود، اظهار کرد: در برخی ساعات وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه با جهات متغیر در طول روز (متغیر بین غربی تا جنوب‌شرقی) انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: وزش باد در برخی ساعات طی امروز (۲ مرداد) خیزش گرد و خاک و افزایش نسبی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه با تداوم این شرایط جوی طی فردا (۳ مرداد) وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود، گفت: بر این اساس انتظار می‌رود طی فردا به دلیل وزش باد بر غلظت ذرات معلق به صورت موقت افزوده شود.

به گفته شهبازی تا روز آینده دما کاهش جزیی خواهد یافت.