معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پرداخت مطالبات سال ۹۶ به داروخانه‌های سراسر کشور به طور متوسط تا بهمن ماه انجام شده و در ۱۱ استان نیز مطالبات سال ۹۶، تسویه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، شاهرخ رامزی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص آخرین وضعیت پرداخت مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد با این سازمان، گفت: پرداخت مطالبات داروخانه‌ ها با توجه به نقش کلیدی دارو در درمان بیماران همواره به عنوان اولویت اول پرداخت مطالبات قرار داشته است.

وی ادامه داد: برخلاف برخی اخبار درج شده، پرداخت مطالبات سال ۹۶ به داروخانه‌های سراسر کشور به طور متوسط تا بهمن ماه انجام شده و در ۱۱ استان نیز مطالبات سال ۹۶، تسویه شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران گفت: از آنجایی که پرداخت مطالبات موسسات منوط به اخذ تخصیص و اعتبارات از سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور است، به محض وصول اعتبارات، مانده مطالبات سال ۹۶ پرداخت خواهد شد.

بنا بر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران،  رامزی همچنین اظهار کرد: پرداخت علی‌الحساب به داروخانه‌ها متناسب با وصول اعتبارات سال ۹۷، در دستور کار سازمان بیمه سلامت قرار دارد.