قائم مقام وزیر آموزش و پرورش گفت:در المپیاد جهانی زیست شناسی ایران دارای 4 نماینده از تهران خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در نشست تخصصی برگزاری المپیاد جهانی زیست شناسی در ایرانگفت:ایران به دلیل کسب رتبه های درخشان در المپیاد زیست شناسی میزبان برگزاری المپیاد جهانی زیست شناسی خواهد بود.

فاطمه مهاجرانی ادامه داد:ایران به دلیل کسب رتبه های درخشان در زیست شناسی و ظرفیت های مالی و علمی توسط کمیته ibo برای میزبانی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

وی افزود: این مسابقات جهانی از ۲۴ تا ۳۰ تیر در دانشگاه شهید بهشتی و هتل آزادی برگزار می شود.

او با اشاره به کسب  حدود ۲۰ مدال در هر سال توسط نخبه ها و استعدادهای درخشان کشور گفت: این آزمون در دو مرحله تئوری و عملی  با امنیت صد درصد و با حضور ناظرانی از سوی کمیته ibo برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در این امتحان  ۴ نفر از تهران دو دختر و دو پسر حضور پیدا خواهند کرد.

فاطمه مهاجرانی در ادامه این نشست گفت:در این المپیاد 440 دانش آموز 16 تا 18 سال از  ۶۲ کشور ثبت نام کرده اند که مااعتقاد داریم و تمامی این دانش آموزان سفیر کشورهایی دیگر برای شناسایی ایران به دنیا خواهد بود.

مهاجرانی در ارتباط با منع حضور برخی کشور ها گفت:هیچ کشوری برای حضور در این المپیاد منع نشده و اتفاقات سیاسی اخیر هیچ تاثیری در حضور کشورها در این رویداد علمی نداشته است. تنها کشورهایی چون اسراییل که منع دیپلمات با آنها داریم حق حضور ندارند.

وی گفت: امروز عصر بدرقه  ۴ شرکت کننده در این المپیاد توسط وزیر آموزش و پرورش صورت می گیرد. این دانش آموزان از امروز تا افتتاحیه مسابقات در اردوی مقدماتی جهت آمادگی پیش از مسابقه حضور پیدا خواهند کرد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطر نشان کرد: افتتاحیه این المپیاد در ۲۴ تیر در هتل اسپیناس برگزار می شود.