قانون گذاران مبلغ ۳۰ هزار تومان جریمه برای رانندگان تعقیب کننده خودرو‌های امدادی در نظر گرفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، راه ندادن و یاحرکت و تعقیب خودرو‌های امدادی به ویژه آمبولانس در حین انجام ماموریت یکی از تخلفاتی است که علاوه بر زیر پا گذاشتن مقررات، جنبه غیراخلاقی نیز در آن مستتر است.

در زمانی که مصدوم و یا بیماری داخل آمبولانس باشد، در واقع امدادگران در داخل آمبولانس تمام سعی و تلاش خود را می‌کنند تا بیمار را در آن لحظات حساس به بیمارستان برسانند. در آن ثانیه‌های طلایی است که راننده آمبولانس از تمام ظرفیت‌ها و مهارت خود استفاده می‌کند تا آن مصدوم یا بیماری را که می‌تواند یکی از نزدیکان خود ما باشد، در کمترین زمان ممکن به بیمارستان برساند.

حال تصور کنید برخی رانندگان بی توجه به صدای آژیر و چراغ‌های گردان، مسیر را برای عبور آمبولانس باز نمی‌کنند و یا با سرعت و فاصله بسیار نزدیک پشت سر آمبولانس حرکت می‌کنند که با کوچکترین کاهش سرعتی از سوی آمبولانس (در حالی که خودروی پشت سری، کاملا در نقطه کور راننده قرار دارد) احتمال برخورد بسیار زیاد است و این زمانی است که آن لحظات طلایی تبدیل به لحظاتی تلخ و تاریک می‌شود.

از این رو است که قانونگذار برای پیشگیری از چنین حوادثی این رفتار را در رانندگی تخلف محسوب کرده و مبلغ ۳۰ هزار تومان جریمه را برای رانندگان تعقیب کننده خودرو‌های امدادی در نظر گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج