مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در جهت اجرای ساعات آموزشی در دوره ابتدایی و به دلیل شرایط خاص شهر تهران و تعطیلات به وجود آمده ناشی از ورود آلاینده‌ها و آلودگی هوا, فعالیت‌های آموزشی مدارس دوره ابتدایی شهر تهران حداقل تا تاریخ 13 خرداد 97 برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، عباسعلی باقری مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با تقدیر از همه عوامل و فرهنگیانی که در فرایندهای یاددهی و یادگیری تاثیرگذارند با اشاره به برنامه درس ملی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش در اجرای بند 2.13 آیین نامه مذکور مبنی بر صیانت از برنامه درسی گفت: در جهت اجرای ساعات آموزشی در دوره ابتدایی و به دلیل شرایط خاص شهر تهران و تعطیلات به وجود آمده ناشی از ورود آلاینده‌ها و آلودگی هوا, فعالیت‌های آموزشی مدارس دوره ابتدایی شهر تهران حداقل تا  تاریخ 13 خرداد 97 دایر است.

وی افزود: به منظور جبران ساعات درسی و بر اساس مصوبات شورای معاونین و شورای مدیران مناطق، با عنایت به بند 1.13 برنامه درس ملی، زمان آموزش در دوره ابتدایی حداقل 925 ساعت در طول سال تحصیلی بوده بنابراین تاکید می‌شود تمام فعالیت‌های آموزشی مدارس دوره ابتدایی حداقل تا 13 خرداد 97  دایر باشد و باید نسبت به ارائه محتوای آموزشی کتاب‌های درسی اقدام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران فعالیت پایه‌های اول تا پنجم ابتدایی را تا تاریخ 9 خرداد 97  اعلام کرد و گفت: مدارس ابتدایی باید نسبت به ارائه برنامه‌های آموزشی و درسی و تعمیق فعالیت‌های یادگیری تا این زمان اقدام کنند و از این تاریخ به بعد نیز نسبت به برگزاری برنامه جشن یادگیری و برنامه‌ریزی سال تحصیلی آینده اقدام کنند.

وی ادامه داد: با استناد به مصوبه هشتصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش مورخ 22 فروردین 91 با موضوع اجرای آزمون هماهنگ منطقه‌ای در پایه ششم لازم است همچون سنوات گذشته به نحوی برنامه‌ریزی به عمل آید که پایه ششم ابتدایی از تاریخ 5 خرداد 97 تا 13 خرداد 97 نسبت به تدوین برنامه آزمون هماهنگ منطقه‌ای نوبت دوم اقدام شود.

باقری تاکید کرد: دانش آموزان پایه ششم ابتدایی باید با حضور در کلاس‌ها, از آموزش‌های لازم اعم از برنامه‌های درسی و تعمیق آموخته‌ها, تکرار و تمرین  و رفع اشکال استفاده کنند و در روزهای آزمون از ساعت 10 تا 12 در آزمون دروس (ترجیحا در فضای کلاس) شرکت کنند و در این ایام دانش‌آموزان تعطیلی ساعتی نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به تعطیلات پیش آمده، مقتضی است مدیران مدارس در راستای اختیارات و شرح وظایف شورای مدرسه مندرج در بند (ب ماده 10 و ماده 96) آیین نامه اجرایی مدارس، نسبت به تشکیل شورای مدرسه اقدام کرده و در فرصت مناسب برای جبران کمبود ساعت‌های آموزشی به علت تعطیلی‌های مذکور تصمیم‌گیری و اقدام لازم را انجام دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نسبت به جبران کسری ساعات آموزشی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شرایط مدارس ابتدایی و همچنین پایه‌های تحصیلی این دوره متفاوت است بنابراین فعالیت‌هایی از جمله افزودن ساعات آموزشی مدرسه با تشکیل کلاس‌ها قبل از شروع و بعد از پایان ساعت رسمی آموزشی مدرسه، تشکیل کلاس‌ها در روزهای پنجشنبه در صورت فراهم بودن شرایط لازم به ویژه برای مدارس دو شیفت، استفاده از فرصت‌های یادگیری بیشتر برای دانش آموزان از جمله یادگیری شامل آموزش معکوس، ارائه پروژه‌های آموزشی و علمی، آموزش‌های جبرانی و تقویتی در سایت و فضای مجازی مدارس و مناطق پیشنهاد می‌شود.

باقری یادآور شد: در برنامه‌ها و فعالیت‌های جبرانی کسری ساعت آموزشی که به تصویب شورای مدرسه می‌رسد دریافت رضایت از اولیا برای حضور دانش آموزان در خارج از ساعات درسی مدرسه و در روزهای پنج‌شنبه مطابق با ماده 10 (بند ب-18) آیین‌نامه اجرایی و ماده6 مصوبه 583 شورای عالی آموزش و پرورش و هماهنگی در خصوص سرویس ایاب و ذهاب الزامی است. همچنین شورای مدرسه می‌تواند به منظور اجرای مطلوب پیشنهادهای مطرح شده از راهکارهای تشویقی استفاده کند. همچنین اخذ هرگونه وجه از اولیای دانش آموزان بابت برگزاری فعالیت‌ها و کلاس‌ها ممنوع است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج