مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از تبدیل بلوار کشاورز به پیاده راه در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، برزین ضرغامی با بیان این مطلب افزود: به منظور برگزاری طرح نوروزگاه بلوار کشاورز در بخش های هنرهای تجسمی، نمایشی، آفرینش ادبی و موسیقی و سرود از 3 فروردین تا دوازدهم در حد فاصل خیابان فلسطین تا خیابان 16 آذر پیاده راه می شود.

وی با بیان اینکه امیال رویکرد سازمان زیباسازی صرفه جویی در هزینه هاست، ادامه داد: در طرح پیشواز از نوروز سازمان های متعددی در شهرداری تهران متولی فعالیت های فرهنگی و هنری است اما امسال سعی شد هر کدام از این سازمان ها و حتی مناطق وظایف خود را با تقسیم کار انجام دهند .

مدیرعامل سازمان زیبا سازی با اشاره به اینکه این سازمان  متولی سیما و منظر شهر است، بیان کرد: به همین منظوراجرای تبلیغات در شهر با سه کارکرد آگاهی بخشی و آموزش های شهروندی و همچنین مناسبتی و اطلاع رسانی دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 8 هزار و 500 طرح از هنرمندان در بخش های متعدد پیشواز از نوروز به سازمان زیباسازی رسیده است، یادآور شد: در مجموع 646 طرح پس از داروی برای اجرا برگزیده شده اند.

به گفته ضرغامی،  در حوزه هنرهای محیطی و آذین بندی خلاق 101 طرح از 96 هنرمند برگزیده شده و 45 اثر حجمی در سطح شهر جانمایی و نصب شده اند.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره تخم مرغ های نوروزی تاکید کرد : 79 طرح نیز در این حوزه برگزیده شده است که با همکاری مناطق، یک نقطه مشخص و هنرمندان آن منطقه در رنگ آمیزی تخم مرغ ها مشارکت داده شده اند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران  در بخش دیگری از صحبت های خود با باشاره به خیابان ولی عصر به عنوان یکی از شریان های اصلی شهر گفت:خیابان ولیعصر(عج) به عنوان یکی از معابر مهم شهر برای پیاده سازی آثار هنری بر روی درختان خشکیده انتخاب شد. در این بخش نیز 40 اثر برای ایجاد آثار حجمی روی درختان خشکیده انتخاب و اجرا شد.

ضرغامی با اشاره به برگزاری طرح نوروزگاه بلوار کشاورز  ادامه داد: این طرح با همکاری منطقه 3، سازمان فرهنگی هنری و سازمان زیباسازی از سوم تا دوازدهم فروردین با مشارکت مردم اجرا می شود. این طرح شامل نمایشگاه های عکس، کاریکاتور، کارت پستال، خوش نویسی، صنایع دستی، اجرای تئاتر خیابانی و میدانی، کمدی، خیمه شب بازی، نوروزخوانی، گروه سرنا و دهل و غیره خواهد بود.

 وی با بیان اینکه طرح "دیوارهای کوچک شهر من" برای اجرای طرح های گرافیکی با مشارکت هنرمندان محلات در سطح شهر، یکی دیگر از برنامه های پیشواز از نوروز سازمان زیباسازی است، افزود:با توجه به اینکه از لحاظ تکنولوژی نور در کشور پیشرفت چندانی نداریم، از دانشگاه تربیت مدرس که اقداماتی در این زمینه انجام داده است مشاوره خواستیم که در نهایت 11 طرح در 6 محور شهر تهران برگزار خواهد شد.

 به گفته ضرغامی، بر این اساس 107 هزارمتر نورپردازی ریسه ای در مسیرهای خیابان دماوند تا میدان آزادی، خیابان شریعتی از دروازه شمیران تا میدان قدس، خیابان ولیعصر(عج)، ترمینال جنوب تا خیابان رجایی و همچنین خیمه نوری میدان هفت تیر و خیابان هنگام نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به ایجاد کمپین تبلیغات فرهنگی ادامه داد:  با تشکیل اتاق فکری مقرر شد، اشعاری با مضمون بهار استخراج و با همکاری هنرمندان خوش نویسی نستعلیق نگاشته شده و به صورت گرافیکی بر روی دیوارهای شهر اجرا می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج