رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور از آماده باش بیش از نیم میلیون نفر در طرح نوروزی امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در رزمایش ترافیکی نوروز 97 که صبح امروز با حضور فرمانده ناجا، وزیر راه، رئیس سازمان میراث فرهنگی، رئیس سازمان اورژانس و... در جوار حرم امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: از روزهای گذشته برای برگزاری طرح ترافیکی نوروز 97 دست به دست هم دادیم و اقدامات گسترده‌ای در این زمینه انجام گرفت که باید از تمام دستگاه‌های مسوول دراین طرح قدارانی کنم.

مهری با بیان اینکه این طرح نوروزی در سراسر کشور از 24 اسفند آغاز شده و تا 15 فروردین ماه سال 97 ادامه خواهد داشت، گفت: ما تمام امکانات مان را در حوزه برون شهری و درون شهری آماده کرده‌ایم و هماهنگی بسیار خوبی در سطح کشور وجود دارد.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه حدود نیم میلیون نیروی خدماتی، امدادی و پلیس راهور تنها در حوزه ترافیکی در طرح نوروزی امسال به صحنه آمده‌اند گفت: امیدواریم امسال نوروزی ایمن‌تر داشته باشیم و به شعار امسال که «نشاط بهاری با نظم امنیت و پرهیز از خطر و آرامش در سفر» است، برسیم.

مهری در بخش دیگری از سخنان خود به آمار حوادث و سوانح رانندگی در طرح نوروزی 96 اشاره کرد و گفت: در این طرح 40 درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی بود. همچنین 23 درصد تصادفات به خاطر سرعت غیر مجاز و 20 درصد تصادفات به دلیل سبقت غیر مجاز بوده است.

رئیس پلیس راهور ناجا در عین حال این را گفت که در نوروز 96 نسبت به نوروز 95 مردم بیشتر قوانین را رعایت کردند؛ به طوری که شمار جانباختگان ده درصد کاهش داشت.

به گفته مهری، در سال‌های اخیر میل به سفر 2.5 برابر افزایش داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج