دارندگان اسناد حج تا ۳۰ دی ماه ۱۳۸۵ که تا کنون اطلاعات خود را در سامانه حج ثبت نکرده‌اند از امروز می توانند نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، براساس اطلاعیه سازمان حج و زیارت، دارندگان اسناد حج ثبت نامی تا 30 دی 1385 که قبلا اطلاعات خود را تکمیل نکرده‌اند می توانند از امروز شنبه ۱۲ اسفندماه همزمان با تکمیل اطلاعات خود، کاروان مورد نظرشان را در سامانه‌ی reserve.haj.ir  انتخاب و ثبت نام کنند.

زائران از زمان ثبت نام اولیه اینترنتی در این سامانه تا ۷۲ ساعت کاری فرصت دارند به کاروان منتخب خود مراجعه و ثبت نامشان را قطعی کنند.

هزینه ثبت نام در کاروان‌های حج ۹۷ از ۱۳ هزار و ۵۰۰ هزار تا ۱۸ هزار و ۵۰۰ هزار تومان است. سازمان حج و زیارت اعلام کرده بانک ملی، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به متقاضیان این سفر مساعدت  خواهد داشت که با کسر آن و به اضافه سود بانکی، زائر مابه التفاوت آن هزینه را برای این سفر پرداخت خواهد کرد.

پرداخت هزینه سفر حج ۹۷ در دو مرحله انجام می‌شود که در مرحله نخست این مبلغ به حدود ۱۰ میلیون تومان می‌رسد. زمان پرداخت باقی مانده این پول را سازمان حج و زیارت اعلام خواهد کرد.

به گفته رئیس این سازمان، اعزام زائران به حج تمتع از ۲۶ تیرماه سال ۹۷ آغاز می‌شود. نیمی از زائران با پروازهای ایرانی و نیمی دیگر با هواپیمای سعودی جابه جا خواهند شد.

هنوز سهمیه قطعی ایران برای حج رسما اعلام نشده، اما رئیس سازمان حج و زیارت پیشتر گفته بود سهمیه ایران برابر با سال گذشته (بیش از ۸۲ هزار تن) است که البته برای افزایش این سهم تا ۹۰ هزار تن به عربستان درخواست داده شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج