مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه موج بارشی جدیدی از روز یکشنبه وارد کشور می‌شود، گفت: دستاورد این موج بارشی نیز افزایش ابر، بارش باران پراکنده و وزش باد شدید خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور به تشریح آخرین وضعیت جوی کشور پرداخت.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته غرب، شمال غرب، مرکز و شرق کشورمان را در برگرفته بود امروز نیز بخش‌هایی از شمال شرق و جنوب را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: پیامد این سامانه بارشی که شامل رشد ابر، وزش باد، بارش باران و رعدوبرق است، تا صبح فردا شنبه در مناطق شرقی ادامه دارد و این سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی ساعات آتی شاهد نفوذ هوای سرد به شمال غرب کشور خواهیم بود که دستاورد آن کاهش دما، بارش پراکنده و افزایش ابر در برخی مناطق شمال غربی کشور خواهد بود.

آخرین وضعیت جوی کشور

به گفته وظیفه، طی روز شنبه نیز برای غالب نقاط کشور جوی نسبتا آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود و روند افزایشی دما در اکثر نقاط به وقوع می‌پیوندد.

وی افزود: طی روز یکشنبه نیز شاهد افزایش دما در کشور و به ویژه در سواحل شمالی خواهیم بود؛ این افزایش دما در استانهای ساحلی دریای خزر بین 6 تا 10 درجه پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از اواخر روز یکشنبه نیز موج بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، شمال و مرکز کشور را در برمی‌گیرد.

وظیفه اظهار کرد: پیامد این سامانه بارشی نیز رشد ابر، وزش باد شدید و بارش باران پراکنده است که در همین مدت استان تهران نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

شهرکرد با 6 درجه زیر صفر را سردترین نقطه کشور

وی، شهرکرد با 6 درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با 29 درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 17 درجه بالای صفر رسید که طی دو روز آتی شاهد روند افزایش دما در پایتخت هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج