به گفته رییس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: ۷۰ درصد از ماموریت‌های شهرداری تهران به موضوع محیط زیست ارتباط دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، دکتر صدرالدین علیپور در مراسم نخستین استارتاپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند با بیان این مطلب افزود: مدیریت شهری راه برون رفت از مشکلات شهر را، مشارکت متخصصان می دانند.

وی ادامه داد: راهبرد مدیریت شهری رفتن به سمت شهر هوشمند است که پیش نیاز این موضوع دریافت ایده ها و خلاقیت هاست که باید ظرفیت کارآفرینی و اشتغال زایی داشته باشند.

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه استارتاپ ویکند محیط زیست با محورهای مختلف حوزه محیط زیست از جمله پسماند، ترافیک، فضای سبز و غیره برگزار می شود،  بیان کرد: این برنامه اولین استارتاپ تخصصی شهری هوشمند با محوریت محیط زیست است که با استفاده از فناوری و تکنولوژی به سیاست ما در محیط زیست شهری در قالب شهر هوشمند کمک می کند.

وی یادآور شد: شورا و مدیران شهری معتقدند برای برون رفت از مشکلات شهر از لحاظ مولفه های محیط زیستی و اقتصادی، مشارکت متخصصان و سرمایه‌گذاران مطلوب است.

علیپور در ادامه با بیان اینکه 70 درصد ماموریت های شهرداری تهران با حوزه محیط زیست ارتباط نزدیک و مستقیم دارد؛ تاکید کرد: با برگزاری این استارتاپ ویکند، طرح های خلاقانه به سازمان های تخصصی شهرداری تهران معرفی می‌شوند.

وی درباره نخستین استارتاپ ویکند محیط زیست و مدیریت هوشمند نیز تاکید کرد: طرح های دریافت شده در قالب تیم‌هایی دسته بندی و توسط کارشناسان هدایت شده و ایرادات آنها برطرف می شود، سپس شرکت کنندگان در دو روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و در پایان طرح های ارائه شده توسط متخصصان داوری و سه طرح برگزیده به سازمان های شهرداری تهران ارسال می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج