سخنگوی وزارت کشور از حذف کپی کارت ملی و شناسنامه برای ارائه خدمات به مردم در دستگاه‌های دولتی در ٣ استان سمنان، قم و خوزستان خبرداد و گفت: با توجه به دریافت بازخورد از اجرای موفق این طرح، اجرای آن در سراسر کشور و تمامی دستگاه‌های دولتی و بانک ها و .... به مرور به اجرا گذاشته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور اظهار کرد: کپی کارت ملی و شناسنامه برای ارائه خدمات به مردم در دستگاه‌های دولتی در ٣ استان سمنان، قم و خوزستان حذف شده و این پروژه با محوریت وزارت کشور در این ٣ استان‌ به صورت پایلوت در حال اجرا است و با توجه به دریافت بازخورد از اجرای موفق این طرح، اجرای آن در سراسر کشور و تمامی دستگاه‌های دولتی و بانک ها و .... به مرور به اجرا گذاشته خواهد شد.

وی در ادامه افزود: با اجرای این پروژه علاوه بر سهولت در خدمت رسانی به مردم صرفه جویی قابل توجهی در زمینه حفظ محیط زیست و مشخصا استفاده از کاغذ انجام می شود.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: همانگونه که مطلع هستید سالیانه میلیون‌ها برگ فتوکپی از شناسنامه و کارت ملی از مردم دریافت می‌شود که هم تهیه این ها و هم نگهداری و امحای‌شان هزینه‌های زیادی دارد که با اجرای این طرح و با استعلام برخط هویت خدمت گیرندگان هزینه‌های مردم و دستگاه ها به شدت کاهش پیدا می‌کنند.

سامانی با بیان اینکه اهتمام مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور و سازمان ثبت احوال اجرای طرح های کاربردی در جهت کاهش هزینه های مردم است، اضافه کرد: این مزایا در کنار فواید زیست محیطی ناشی از کاهش مصرف کاغذ پروژه را از اهمیت بالایی برخوردار می کند.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور وی یادآور شد: هم اکنون تمامی دستگاه دولتی بانک و برخی نهادهای عمومی و خصوصی به صورت برخط امکان احراز هویت خدمت گیرنده را از پایگاه ثبت احوال دارند و اغلب آنان هم اکنون از این سرویس استفاده می‌کنند به گونه ای که در حال حاضر این خدمت در بیش از ۲۰۰ هزار نقطه برقرار بوده و بر اساس نیاز قابل تعمیم به تمامی دستگاه‌ها ، مناطق و استان‌های متقاضی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج