سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی منطقه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی منطقه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج اطلاعیه ای صادر کرد که به شرح زیر است: 

در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: «در حال حاضر در منطقه ابرهای جوششی با ارتفاع پایه ابر حدود ۳۵۰۰ پا (۱۰۰۰ متر) دیده می‌شود. از بعد از ظهر امروز بر میزان ابرناکی افزوده می‌شود و به‌تدریج بارش در منطقه امدادی پیش بینی می‌شود که در ارتفاعات مه آلود و بارش بصورت برف و با توجه به وزش باد شدید همراه با کولاک برف است. بارش بطور متناوب تا نیمه شب ادامه خواهد داشت که موجب محدودیت و کاهش دید قائم وافقی می شود و عملیات پروازی در سطوح میانی و پایین را محدود خواهد کرد. در سطوح پایین جو از نیمه‌های شب به‌طور موقت از میزان پدیده و ابرناکی کاسته می‌شود و انتظار می‌رود که از صبح فردا (3 اسفندماه) وضعیت هوا و دید افقی و قائم برای انجام عملیات پروازی مناسب‌تر شود.
اوایل روز جمعه (4 اسفند) وضعیت هوا به طور موقت بهتر ولی مجددا از بعد از ظهر افزایش ابر و بارش باران و برف پیش بینی می شود که تا اواخر وقت روز جمعه ادامه خواهد یافت.

بر اساس مدل‌های هواشناسی و داده‌های رادیو سوند تراز دمای صفر درجه طی امروز و فردا حدود ۷۰۰ میلی باری (۳ کیلومتری از تراز دریا)خواهد بود.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج