میانگین کیفیت هوای هم اکنون تهران با شاخص ۱۵۶ همچنان در شرایط ناسالم برای همه افراد جامعه قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، شاخص آلودگی هوای تهران در 16 بهمن ماه به وضعیت ناسالام  برای همه افراد جامعه رسید.

مدیر واحد پیش‌بینی و مدل‌سازی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا وضعیت کیفی هوای پایتخت طی امروز در شرایط ناسالم برای همه افراد جامعه است و انتظار می‌رود تا فردا شاخص کیفیت هوا کاهش یافته و وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

ناپایداری جوی افزوده می‌شود

 افزود: بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش‌بینی شده برای ایستگاه مهرآباد با تداوم شرایط جوی نسبتا پایدارطی امروز(۱۶ بهمن ماه) در بیشتر ساعات روز وزش باد آرام تا ۲ متربرثانیه انتظار می‌رود و به تدریج از شبانگاه بر میزان ناپایداری جوی افزوده می‌شود و برخی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۴ متربرثانیه خواهد بود.

آلودگی هوای تهران در 16 بهمن

وی افزود: این شرایط در روز سه شنبه ( بهمن ماه) کمابیش ادامه دارد و برای برخی ساعات به ویژه بعدازظهر وزش باد موثر پیش بینی می شود. با تداوم این شرایط در روز چهارشنبه (۱۸ بهمن ماه) وزش باد موثر و بارش خفیف و جزئی در برخی ساعات بعدازظهر دور از انتظار نیست.

به گفته مدیر واحد پیش‌بینی و مدل‌سازی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران دما طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت.

شهبازی در پایان با بیان اینکه میانگین شاخص کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص ۱۵۳ در شرایط ناسالم برای همه افراد جامعه قرار داشت، اظهارکرد: میانگین کیفیت هوای هم اکنون تهران با شاخص ۱۵۶ همچنان در شرایط ناسالم برای همه افراد جامعه قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج