وزیر کشور در فرمانداری کوهبنان، از تحویل منازل تخریبی این شهر به مردم تا پایان شهریورماه سال 97 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور ظهر امروز جمعه ۱۳ بهمن ماه با حضور در «شهرستان کوهبنان کرمان» از مناطق زلزله زده بازدید و در فضای صمیمی با مردم گفتگو کرد.

در پایان جلسه «شورای اداری شهرستان کوهبنان» که به ریاست وزیر کشور و با موضوع بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله زده با حضور مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری در محل این فرمانداری برگزار شد، رحمانی فضلی با حضور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در این جلسه نیز دستگاه های مسئول متعهد شدند تا پایان شهریورماه تمامی منازل تخریب شده را بازسازی و تا پایان شهریورماه سال 97 تحویل مردم دهند.

وی در ادامه افزود: همچینین تصمیم گیری شد خانه هایی که بر اثر زلزله اخیر آسیب زیادی دیده اند و در معرض تخریب قرار دارند شامل بازسازی کامل شوند.

تسهیلات بنیاد مسکن با هدف باسازی منازل فرسوده

وزیر کشور با بیان اینکه منابع لازم در اختیار مستأجرانی که خود توانایی ساخت خانه را دارند قرار می گیرد، گفت: منازل فرسوده این منطقه که امکان دارد بر اثر زلزله کوچک آسیب جدی ببینند باید شناسایی شوند تا بنیاد مسکن با مساعدت خود تسهیلات لازم را برای بازسازی این منازل پرداخت کند.

بر اساس گزارش سایت وزارت کشور، رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: همچنین قرار شد شهرداری هم با در نظر گرفتن امتیازاتی شرایط بازسازی این منازل فرسوده را سهل تر کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج