رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: از تخریب بخش شمالی ساختمان پلاسکو جلوگیری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، افشین حبیب زاده در سی و نهمین جلسه شورای شهر تهران به دنبال تذکر سخنگوی شورای شهر مبنی بر احداث ساختمان جدید پلاسکو در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: نیازی به تخریب ساختمان شمالی پلاسکو در ساخت ساختمان جدید نیست.

وی ادامه داد: اخیرا مباحثی مبنی بر اینکه ساختمان شمالی پلاسکو نیز باید تخریب شود و به پروژه ساختمان جدید پلاسکو اضافه شود، مطرح شده است.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی مخالفت صریحی در خصوص تخریب ساختمان شمالی داشته چرا که این ساختمان دقیقا در مجاورت بافت میراثی و خاص کلیسا و مدرسه ژاندارک است.

وی بیان کرد: با توجه به بازدید من و علی اعطا از این ساختمان متوجه شدیم که آسیب جدی در این ساختمان وجود ندارد، البته به دلیل آنکه در مجاورت ضلع جنوبی بوده نیازمند بازسازی است و از نظر تجهیزات آتش نشانی و تاسیساتی نیز نیازمند بازسازی است اما نیاز به تخریب کلی ندارد.

حبیب‌زاده با بیان اینکه نمی‌دانم چه ضرورتی وجود دارد که حتما ساختمان شمالی تخریب شود، یادآور شد: این در حالی است که نیمی از کسبه پلاسکو در ساختمان شمالی هستند و در این یک سال هم اتفاق خاصی نیفتاده در حالیکه می‌توانستند ظرف مدت شش ماه بازسازی کرده و نسبت به بازگشایی آن اقدام کنند و اگر تخریب شود ظلم بزرگی نسبت به ساختمان شمالی انجام شده، چرا که هیچ دلیلی نه از نظر سازه و نه مسائل دیگر وجود دارد که این ساختمان را تخریب کنند و مشکل جدی نیست.

وی با بیان اینکه مشاور مربوطه، سازمان میراث فرهنگی، سازمان نظام مهندسی و ... در بررسی‌ها اعلام کردند که نیاز به تخریب ساختمان شمالی نیست،تاکید کرد: باید از سازمان متولی سوال شود که چه اصراری به تخریب دارند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج