بیماران متابولیک، پروانه ای و اوتیسم با تصمیم مجلس تحت پوشش بیمه بیماران خاص قرار گرفتند که این امر به گفته مدیرعامل بیمه سلامت، در صورت عدم تأمین اعتبار،ارایه خدمات به بیماران خاص را با چالش جدی روبرو می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت ایران ضمن اعلام آمادگی این سازمان در حمایت از بیماران جدیدی که با مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس به فهرست بیماران خاص و صعب العلاج اضافه می شوند گفت: باید منابع مالی، افزون بر منابع قبل اختصاص یابد تا از سهم بیماران خاص قدیمی کم نشود و در صورت عدم تامین منابع مالی، ارایه خدمات به بیماران خاص با چالش جدی مواجه خواهد شد.

وی افزود: در سال‌های گذشته مشکلات بیماران متابولیک، پروانه ای و اوتیسم در خصوص هزینه بالای درمان این بیماری ها، بارها به نمایندگان و مسئولان گفته شده تا حداقل جزء بیماری‌های خاص و تحت پوشش بیمه قرار گیرند که این موضوع تحقق پیدا کرد به طوری که سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 97 مجلس از قرار گرفتن این بیماران در لیست حمایت بیمه‌ای بیمارهای‌ خاص خبر داد.

موهبتی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر اینکه بیماران متابولیک، پروانه ای و اوتیسم تحت پوشش بیمه ای بیماران خاص قرار می گیرند گفت: ارایه خدمات به  بیماران خاص و صعب العلاج جدید نیازمند تامین منابع مالی است و این مصوبه باری را از دوش بیمارانی که جدیداً به فهرست بیماران خاص اضافه شده اند بر می دارد اما اگر منابع مالی تامین نشود با کاهش سهم بیماران خاص قدیمی، ارایه خدمت به این گروه بیماران با چالش مواجه خواهد شد.

بیمه سلامت گلستان

هزینه درمان بیماری‌های پروانه ای و اوتیسم افراد را به زیر خط فقر نیز برده است

وی افزود : خوشبختانه سازمان بیمه سلامت ایران در طی این سالها حمایت خوبی از بیماران خاص از جمله مبتلایان به بیماری‌های ام اس، پیوند کلیه، تالاسمی، دیالیزی و هموفیلی داشته و این بیماران از خدمات این سازمان استفاده کرده‌اند. مسلماً افزایش بیماری‌های نوظهوری از جمله اوتیسم و پروانه‌ای نیز باید همانند سایر بیماری‌ها مورد توجه قرار گیرد چرا که گاهی هزینه درمان این بیماری‌ها افراد را به زیر خط فقر نیز برده است و همواره از ما درخواست دارند که این بیماری‌ها تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج