فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: با اجرای طرح های رعد هم میزان وقوع جرم و هم کشف آن کاهش یافته است. برابر آمار وقوع جرم ٥ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه اجرای طرح رعد ٧ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برابر آمار وقوع جرم میزان وقوع جرم و کشف آن با اجرایی شدن طرح های رعد 5 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: نیروی های انتظامی در پی اجرای طرح رعد 7 با انجام کارهای اطلاعاتی و با حکم قضایی توانستند مخفیگاه 273 سارق و مالخر را شناسایی و نسبت به دستگیری آن ها نیز اقدام کنند.

٤٠٣ سارق در طرح رعد 7 دستگیر شدند

وی ادامه داد: در طرح رعد ٧ در مجموع ٤٠٣ سارق دستگیر شدند و ٤٣ باند سرقت از جمله ١٩ باند سرقت لوازم خودرو، ٤ باند حرفه ای سرقت خودرو، ١٣ باند سرقت منزل و ٧ باند سرقت اماکن خصوصی متلاشی شد.

سردار رحیمی بیان کرد: در مجموع نیز 103 کیلوگرم انواع موادمخدر از موادفروش ها کشف شد که 90 کیلوگرم آنها از یک گروه کشف شده است. همچنین ١٢٠ دستگاه خودرو، ٥٣ دستگاه موتور سیکلت و ٣٠ دستگاه دوچرخه مسروقه نیز کشف شد.

وی عنوان کرد:  از مجرمان ٢ قبضه سلاح گرم، ٢١ قبضه سلاح سرد و ٣٦ هزار حلقه سی دی مستهجن و ضد فرهنگی کشف شد. همچنین ٢٢٢ خرده فروش انواع مواد مخدر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ٨ میلیارد تومان ارزش اموال مسروقه و ٦ میلیارد تومان اموال مکشوفه قاچاق بوده است.

سردار رحیمی اذعان کرد: ٩٥١ معتاد متجاهر دستگیر شده است و در مدت اجرای طرح های رعد ٨٠٠ درصد دستگیری معتادان متجاهر افزایش یافته است. در بحث معتادان اراده دستگاه ها و خانواده فرد معتاد لازم است. متاسفانه ما کارتن خواب ها را جمع می کنیم و ٢ روز بعد دوباره کف خیابان هستند و خانواده شان هم این افراد را به خانه راه نمی دهند. با این حال با اینکه ٤٠ درصد پس از دستگیری رها می شوند  اما پلیس خسته نمی شود و به کار خود ادامه می دهد.

راه اندازی گشت ضربت برای برخورد با خرده فروشان و معتادان

به گفته این مقام مسوول در تهران بین ١٣ تا ١٥ هزار معتاد متجاهر داریم. البته به تازگی گشت ضربت را برای برخورد با خرده فروشان و معتادان راه اندازی و فعال کردیم.

طرح ترافیک جدید 100 درصد تغییر می‌کند

سردار رحیمی درباره طرح ترافیک گفت: طرح ترافیک فعلی با دو هدف کاهش ترافیک و آلودگی اجرایی شد البته طرح فعلی هم نواقصی داشت و باید در طرح ترافیک جدید این نواقص مرتفع گردد. طرح ترافیک جدید پیشنهادی ١٠٠ درصد تغییرات داشته است ولی باید جوانب آن را در نظر گرفت.

وی در پایان بیان کرد: اعلام کردند همه خودرو می توانند کارت شارژ برای ورود به محدوده طرح ترافیک داشته باشند اما بدانید که کنترل ٤ میلیون خودرو برای اینکه ببینیم کارت شارژ دارند یا خیر امکان پذیر نیست. همین الان ١٣٠ هزار ورود به محدوده داریم، وقتی همه خودروها بتوانند وارد محدوده شوند ترافیک قفل می شود و کاری هم نمی توان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج