مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست تهران در پی افزایش آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در تهران و احتمال ماندگاری این شرایط، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، در پی افزایش غلظت آلاینده‌ها در تهران، مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اطلاعیه‌ای صادر کرده که به شرح زیر است: 

«براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران به اطلاع شهروندان گرامی می‌رساند، هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون  فراتر از حد مجاز بوده و بیانگر شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است. با توجه به اطلاعات دریافتی از  سازمان هواشناسی و با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا، پیش‌بینی می‌شود طی امروز و فردا نیز شرایط برای انباشت آلاینده‌ها فراهم باشد.

از این رو ضمن درخواست از شهروندان گرامی به خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به تشدید آلودگی هوا شود و استفاده حداکثری از حمل و نقل عمومی، توصیه می‌گردد افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان ازتردد غیرضروری در فضای باز خودداری نموده و سایر افراد نیز فعالیت‌های طولانی مدت را در فضای باز کاهش داده و از انجام فعالیت های ورزشی خودداری نمایند.»

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج