معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، از ابلاغ دستورالعمل «طرح تقدیر از عملکردهای برتر کارکنان» از سوی شهردار تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، ابراهیم شیخ با اشاره به سیاست شهردار تهران مبنی بر تبدیل تهران به «شهر امید، مشارکت و شکوفایی» گفت: این سیاست، رویکرد نوین مدیریت شهری در راستای چشم انداز تهران در افق ۱۴۰۰ و با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهروندان بر مبنای برنامه سوم توسعه شهر است.

وی با بیان اینکه نجفی معتقد است کارکنان شهرداری تهران، نقشی راهبردی در تحقق این رویکرد دارند، افزود: «طرح تقدیر از عملکردهای برتر کارکنان» به منظور ایجاد و تقویت انگیزه، شور و شوق، علاقه مندی به کار، روحیه همدلی، حس تعلق و تعهد و وفاداری و دلبستگی سازمانی و نیز انجام فعالیت های فراتر از وظایف، اجرا خواهد شد.

شیخ از ابلاغ دستورالعمل اجرایی «طرح تقدیر از عملکردهای برتر کارکنان» از سوی شهردار تهران خبر داد و گفت: بر اساس این دستور العمل، شهرداری های مناطق ۲۲ گانه، معاونت ها، سازمان ها، شرکت ها و ادارات کل شهرداری تهران در راستای اجرای این طرح، هماهنگی لازم را با معاونت توسعه منابع انسانی خواهند داشت.

وی شایسته گزینی و ارج نهادن به خدمات ارزنده کارکنان برتر و اثرگذار، تشویق، ترغیب و ایجاد انگیزه در کارکنان به منظور ارتقای سطح عملکرد و دست یآبی به جایگاه های برتر، تقویت وجدان کاری، ارتقای نظم و انضباط اداری، افزایش روحیه خلاقیت و نوآوری، تقویت حس تعلق سازمانی، افزایش رضات شغلی کارکنان و ارتقای بهره وری نیروی انسانی را از جمله هداف اجرای «طرح تقدیر از عملکردهای برتر کارکنان» عنوان کرد.

شیخ با اشاره به اینکه کارکنان برتر بر اساس ۱۴ مشخصه کلیدی شامل ۹ شاخص عملکردی و ۵ شاخص رفتاری، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، اظهار کرد: «کار برتر»، «تلاش مضاعف»، «مدیریت فعالیت ها»، «مسئولیت پذیری»، «استفاده بهینه از زمان»، «استفاده بهینه از منابع»، «نوآوری»، «توسعه فردی» و «مخاطره پذیری سنجیده»، ۹ شاخص  کلیدی عملکرد شغلی و سازمانی است که کارکنان بر اساس آنها مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرند.

به گفته وی، «حُسن معاشرت»، «سعه صدر»، «قانونمداری و ترویج آن»، «دانش شغلی و انتقال آن» و «روحیه کار گروهی» نیز ۵ شاخص کلیدی منش و رفتار فردی است که کارکنان بر مبنای آنها مورد ارزیابی و سنجش قرار خواهند گرفت.

معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر اینکه تمامی کارکنان و کارگران رسمی و ثابت شهرداری تهران اعم از قراردادی شرکت خدمات اداری شهر، قراردادی مؤسسه هادیان شهر، طرف قرارداد مستقیم با شرکت های وابسته و سازمان های مستقل و غیر مستقل، مشمول «طرح تقدیر از عملکردهای برتر» خواهند بود، خاطرنشان کرد: مدیران تحت پوشش اداره کل ارزشیابی و کارگزینی مدیران که انتصاب انها بر اساس «دستورالعمل انتخاب و انتصاب مدیران» انجام شده، مشمول این طرح نخواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج