رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تأکید کرد: باید دایره اعتبارات نوسازی را افزایش دهیم تا از کمک تمام کسانی که قصد مشارکت در زمینه توسعه فضای آموزشی دارند استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدتقی نظر پور در جریان سفر به استان یزد یکی از اهداف خود برای سفر به استان یزد را بر اساس نامه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر جذب مشارکت دانشگاهیان برای کمک به زلزله زدگان و مدارسی که در استان کرمانشاه تخریب شدند، دانست و گفت : بیان چگونگی مشارکت دانشگاهیان به ساخت و سازهای مدارس تخریب شده کرمانشاه یکی از اهداف سفر به استان یزد است.

وی افزود: خوشبختانه ساختمان‌ مدارسی که در دو دهه اخیر ساخته شده اند از کیفت و مقاومت بهتری برخوردارند و در زلزله کرمانشاه علی‌رغم خرابی فراوان بسیاری از منازل مسکونی شاهد مقاومت مدارس نوساز در این استان بودیم.

این مقام مسوول وضعیت مدارس استان یزد را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام شده درصدی از مدارس استان یزد نیاز جدی به مقاوم سازی دارند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تأکیدکرد: ما باید دایره اعتبارات نوسازی را افزایش دهیم تا از کمک تمام کسانی که قصد مشارکت در زمینه توسعه فضای آموزشی دارند استفاده کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با بیان این‌که مشارکت‌های مردمی فقط افراد حقیقی نیستند، تصریح کرد: بانک‌ها، موسسات، صنایع و بسیاری از شرکت‌ها آماده همکاری با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درجهت توسعه فضاهای آموزشی کشور هستند که ما باید این مسیر را بیش از پیش هموار کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج